komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

"Киньте все - гармошка грає" у Знам'янці

3.07.2017

Вперше у Знам'янці шість років тому було організовано візит відомої на всю країну програми "Киньте все - гармошка грає", а вже 1 липня 2017 року  під час чергового свята гри на гармошці двоє братів Іван та Микола Орли оголосили, що засновують у місті громадську організацію з одноіменною назвою. 

Весела і швидка, мелодійна і жаліслива музика, яка лунає з тихого перебору клавіш - так зустріли свято знам'янчани. Біля міського Палацу культури всі охочі зустрічали гостей.

 Більшість вважає, що гармошка має російське коріння, а це не так, вона прийшла до нас з  Австрії, і через Україну потрапила до Радянського Союзу, а перша музична фабрика саме в Харкові почала випускати українські гармошки.

- Тільки сьогодні для Вас будуть грати, співати під баян, гармошку, акордеон таланти з усієї країни,- наголосив один з ведучих заходу Іван Орел.


Так і було - полилась музика, яка заполонила всю площу. Гарні мелодії, спів і підспівування наповнили свято змістом, а за кожною з них долі людей, для декого гра на гармошці стала навіть доленосною.


Олександр Вергун, заступник голови Спілки гармоністів України, звернувся  до всіх присутніх, побажав всім хліба і до хліба, а ще зазначив, що гармошка - це наше життя, яке з дитинства об'єднує людей, і зараз має велике значення передати цю культуру музики нашим молодим поколінням.

В Україні на сьогодні існує три спілки гармоністів, керівник однієї з них, яка зареєстрована на Київщині, Володимир Білоус, зауважив, що Кіровоградська спілка гармоністів багата на таланти, і всі витоки всеукраїнського рівня пішли саме з цих країв, зокрема, завдяки небайдужості новоукраїнця Олександра Вергуна, який допоміг започаткувати осередки у м. Київ та Київській області.


Серед гостей свята був новгородківський гурт "Горицвіт". Колективу тільки три роки, до його складу входять  6 пенсіонерів, співають українські пісні. Спілкуємось з однією із солісток Тетяною Томак: "У нас у колективі дисципліна, якщо репетиція - то репетиція. Всі люди літні, тривалий час були учасниками нашого хору "Ветеран", а потім вирішили створити свій власний. Любимо співати про кохання, наприклад, "А ми удвох...", або старі українські - "Сивий кінь". Ми виступаємо у Новгородці майже на всіх заходах, нас люблять і поважають. Наш глядач - то сільська аудиторія."


А для Василя Волошка з Кременчука гармошка все життя була інструментом уваги, але не стільки музичної, скільки фахової - він за професією майстер з ремонту музичних інструментів. А от 15 років тому Василь Петрович побажав не тільки відчувати, як грає гарно налаштована гармошка, а  й самому стати творцем нових мелодій та музичних настроїв.

- У мене у роду грали всі: і дід, і батько, а я відчув свій талант трохи запізно. Я не співаю, можливо, мине ще років 15 - заспіваю (сміється). Які тільки прекрасні  мелодії дарує цей інструмент!  Для мене  гра на гармошці змінила життя: я став учасником багатьох фестивалів в країні, а  ще мав честь грати на гармошці у Верховні Раді. Минулого року я входив до складу групи, яка представляла Україну у Білорусі на міжнародному фестивалі. У мене так багато друзів у всьому світі завдяки ось цьому музичному інструменту.


Юне покоління з мальовничого села Верблюжка, що на Новгородківщині, під керівництвом Анатолія Заїки теж дарувала аудиторії Знам'янки свої таланти. Катерина Близненко, Євген Радченко та Владислав Шкода навчаються грі на музичних інструментах без музичної школи, бо такої  у селі просто немає. Завдяки тому, що їх наставник Анатолій Володимирович приїздить до дітей у Верблюжку, музична освіта для школярів стала доступною. Діти брали участь у обласному фестивалі "Калиновий цвіт", а у селі кожне свято за їх участі.

" Ми дуже любимо грати "Карусель" та "Тірольський вальс", але це переважно вдома", - додають діти.


Теплими оплесками на майданчику концерту "Киньте все - гармошка грає" зустрічали і наших земляків. Серед них і віртуоз своєї справи Анатолій Делестьянов, він не тільки дарував настрій людям, а  й говорив дуже важливі слова :"Найбільше я хвилююсь за те, щоб наші підлітки розуміли, що навіть класичні, естрадні, джазові твори можна виконувати на гармошці. Це так важливо, щоб цей інструмент не зник разом з поколінням людей поважного віку. Тому я вважаю, що треба проводити більше схожих на сьогоднішній заходів, де б молодь могла показати свій талант."


З  2009 року у селищі Знам'янка Друга існує гурт "Горлиця", керівник Будинку культури селища Ірина Коломійченко розповідає про успіхи та здобутки співаків: "Цей колектив - то життя і дихання учасників, переважно вони всі літні, але такі талановиті і цілеспрямовані.  Іноді вони забувають за свої хвороби, щоб тільки підготуватись до чергового виступу,  іноді зустрічаються навіть поза репетиціями, бо "Горлиця" для них стимул для творчості та радості. У нашому репертуарі багато українських жартівливих, патріотичних пісень. Оці  талановиті люди у складі 14 осіб постійно знаходять нові і нові музичні твори."


Колись, не так давно, за часів повоєнних років, гармошка була чи не єдиним музичним інструментом, який на селах створював свято. З нею народжувались, одружувались, жили і помирали...  Нині покоління сучасників багатші на вибір різних інструментів, але чарівне і хвилююче, мелодійне і стрімке, мов ріка,  звучання гармошки дарує звук, який житиме ще покоління і покоління...

Оксана Войчишина

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges