komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

Нові кодекси та електронний суд: на що чекати? (частина третя)

11.07.2017

Наше видання продовжує знайомити читачів з  новинками зміни законодавства у суді та кодексах.

Слід звернути увагу, що проектом Господарськго Процесуального Кодексу  (стаття 328) передбачено, що накази господарського суду викладаються в електронній формі з використанням ЄСІТС (єдиної електронної системи обігу документації)  і підписуються електронним цифровим підписом судді.  Протягом п'яти днів після набрання судовим рішенням законної сили виконавчий документ вноситься до Єдиного державного реєстру виконавчих документів, а його копія надсилається стягувачу на його офіційну електронну адресу, або, у разі її відсутності, рекомендованим чи цінним листом.  Для відкриття виконавчого провадження стягувану достатньо подати органу державної виконавчої служби відповідну заяву. Виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження заяви отримує в реєстрі е-копію виконавчого документа та виносить постанову про відкриття виконавчого провадження у справі.

Варті уваги також і зміни до Закону України про «Про судовий збір», які передбачені законопроектом №6232. Відповідно до згаданого закону,  при поданні до суду документів в електронній формі,  сплачується знижений судовий збір. Крім цього, також зручною новелою є і можливість сплати судового збору за подання процесуальних документів в електронній формі.

І, наостанок, законопроектом №6232 в Перехідних положеннях передбачено поступове впровадження «електронного суду», а саме через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацією України у газеті «Голос України» та веб-порталі судової влади повідомлення про початок функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Тож ще є час все уважно вивчити та підготуватись. Адже, сучасний світ вже неможливо уявити без інформаційних технологій. І судова система не повинна стати виключенням з цього правила.

 

http://uainfo.org

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges