Нові кодекси та електронний суд: на що чекати? (частина третя)
11.07.2017
Наше видання продовжує знайомити читачів з новинками зміни законодавства у суді та кодексах.
Слід звернути увагу, що проектом Господарськго Процесуального Кодексу (стаття 328) передбачено, що накази господарського суду викладаються в електронній формі з використанням ЄСІТС (єдиної електронної системи обігу документації) і підписуються електронним цифровим підписом судді. Протягом п'яти днів після набрання судовим рішенням законної сили виконавчий документ вноситься до Єдиного державного реєстру виконавчих документів, а його копія надсилається стягувачу на його офіційну електронну адресу, або, у разі її відсутності, рекомендованим чи цінним листом. Для відкриття виконавчого провадження стягувану достатньо подати органу державної виконавчої служби відповідну заяву. Виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження заяви отримує в реєстрі е-копію виконавчого документа та виносить постанову про відкриття виконавчого провадження у справі.
Варті уваги також і зміни до Закону України про «Про судовий збір», які передбачені законопроектом №6232. Відповідно до згаданого закону, при поданні до суду документів в електронній формі, сплачується знижений судовий збір. Крім цього, також зручною новелою є і можливість сплати судового збору за подання процесуальних документів в електронній формі.
І, наостанок, законопроектом №6232 в Перехідних положеннях передбачено поступове впровадження «електронного суду», а саме через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацією України у газеті «Голос України» та веб-порталі судової влади повідомлення про початок функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Тож ще є час все уважно вивчити та підготуватись. Адже, сучасний світ вже неможливо уявити без інформаційних технологій. І судова система не повинна стати виключенням з цього правила.
Коментарі
- Коментарі не знайдено
Увійти щоб залишити коментар
Залишити коментар як гість