Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

В Україні почнуть видавати нові водійські посвідчення: чого чекати?

13.11.2017

Вже до кінця 2017 року українським водіям видаватимуть посвідчення нового зразка. Такі документи стануть автоматично визнаватися в Європі. Після завершення процесу ратифікації угоди про Асоціацію України з ЄС, яке планується на середину липня, Євросоюз отримає юридичне право вимагати виконання взятих нашою країною зобов'язань. Зокрема, щодо імплементації законодавства ЄС в області видачі водійських прав. Які зміни чекатимуть наших водіїв?

  1. Скорочення терміну дії прав. Робиться це для того, щоб періодично перевіряти зна ння і навички водіїв, стан їх здоров'я, а також вводити нові категорії (обмеження терміну дії документа 15 роками (зараз – 30 років).
  2. Зовнішній вигляд прав не зазнає істотних змін, крім того, що з'явиться електронний чіп, в якому продублюють візуальну інформацію. Це прізвище, ім'я, по батькові та фото водія, дата його народження, зразок підпису, дата видачі документа, відкриті категорії на право керування транспортними засобами.
  3. Права з чіпом коштуватимуть на 2-5% дорожче, ніж звичайні пластикові. Тобто за чіп потрібно буде доплатити близько 10,5 грн. Зате він забезпечить захист від підробок, а перегляд термінів дії прав повинен посприяти більшій безпеці дорожнього руху.
  4. Водіям не доведеться здавати по-новому іспити, як побоюються багато. Процедура переоформлення прав займе не більше півгодини, а чіп дозволить робити це дистанційно.
  5. По закінченню терміну дії прав водій повинен буде пройти медичний огляд для перевірки психофізичної відповідності нормам. Особливо актуальне це питання для автолюбителів старше 50 років. Для них в різних країнах Європи встановлені різні терміни проходження медогляду, зазвичай, до лікаря потрібно ходити з періодичністю 2-5 років. Однак в Україні поки що не дійшли єдиної думки з цього питання, і воно ще опрацьовуватиметься за участю фахівців МОЗ.

 В  сервісних центрах МВС вже є відповідне обладнання і для запуску видачі нових прав потрібна лише нова законодавча база. Передбачається, що всередині країни можна буде і далі їздити як за старими "ламінованими" правами (фактично ще радянського зразка), які зовсім не мають терміну дії, так і за сучаснішими пластиковими картками, які мають термін придатності в 30 років. Останні годяться і для поїздок до Європи, поки не будуть введені нові права європейського зразка.

 

Джерело: http://acc.cv.ua/  

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges