Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

ІНСТИТУТ ПРИВАТНИХ СУДОВИХ ВИКОНАВЦІВ

17.08.2018

У рамках матеріалів про хід судової реформи наше видання продовжує знайомити читачів з нововведеннями, які очікуються у судовій системі Україні. Сьогодні ми говоримо про приватних судових виконавців.

На жаль, авторитету судової влади шкодить і поганий рівень виконання судових рішень. Держава є монополістом у цій сфері. Для цього діє державна виконавча служба. Але при 4,5 тис. державних виконавців, на долю яких за рік припадають мільйони виконавчих проваджень, є великі можливості для корупції. Без додаткового стимулювання державного виконавця, він може й пальцем не поворухнути. Для дисциплінарного органу завжди є виправдання – надмірне навантаження.

З 5 жовтня минулого року набрали чинності два закони щодо забезпечення виконання судових рішень. Один з них передбачив запровадження, поряд з державними виконавцями, інституту приватних виконавців. Виконання судових рішень приватні виконавці здійснюватимуть за тими ж процедурними правилами, що й державні виконавці. Тепер стягувач матиме право вибору – звертатися до державної виконавчої служби чи до приватного виконавця. В умовах конкуренції якість виконання має зрости, а умови для корупції – зменшитися.

Очікується, що перші приватні виконавці після проходження конкурсних процедур відбору приступлять до роботи вже восени  2017 року. Звісно, не варто сподіватися, що в цьому році кількість приватних виконавців буде достатньою, щоб створити належну конкуренцію державній виконавчій службі. Але з часом частка державної виконавчої служби у цій сфері має стати значно меншою або й взагалі зникнути.

Що це дасть  пересічному громадянинові та державі? Найперше – якість виконання рішень у розрізі конкуренції. Друге це перехід від  повністю державної судової системи виконання рішень до змішаної.  Третє – можливість для звичайного громадянина обирати і довіряти своєму судовому виконавцеві.

Яка система підготовки таких спеціалістів та їх повноваження читайте у наступному матеріалі нашого видання

Ольга Полякова

У матеріалі використано інформацію - http://reforms.in.ua

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges