komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

"Чута-фест - 2017": щоб було чути! (Частина II)

21.08.2017

На етнічно-фольклорному фестивалі "Чута-фест" цьогоріч умільців декоративного мистецтва було дуже багато, кожен зі своїми техніками: вироби з соломи, стрічок, тканини, глини, бісеру та каміння. Усю палітру надзвичайно вишуканих чашок, іграшок, прикрас навіть важко уявити разом, але окрім можливості придбати будь-що з названого, ми дізнавались, як, що, і з чого робиться. 

Спілкуємось з майстринею Світланою Пісковою, яка представила на фестивалі витончені і дуже гарні вироби з соломи:

- Який регіон Ви представляєте? Як Ви осягнули таку цікаву техніку плетіння з соломи?

- Я з Нової Праги Олександрійського району. Колись у нашому селищі жила бабуся Єфросинія Григорівна, я її учениця. У мене вже самої є учні в Одесі, я люблю проводити майстер-класи, щоб поширювати свої знання іншим.

- Солома дуже крихкий інструмент, як Вам з ним працюється?

- Мені це вже легко, бо майже 30 років цим займаюсь, на сьогодні я член Спілки майстрів України. Це дивовижний матеріал, який росте на землі, осяяний сонцем, политий дощами і овіяний вітром. Чотири стихії приховані у соломі. Я традиційно роблю дідухи, різні символічні прикраси для дому. Великий секрет мого професіоналізму - відчуття матеріалу в руках. Люди плетуть з кукурудзяного листя, лози, а я з соломи.

Олена Лебідь зі Сміли, що на Черкащині приїхала на "Чута-фест" тішити усіх жінок, адже її прикраси у вигляді намист, браслетів та сережок не оминули увагу сотень красунь:

- Олено, що Вас надихає робити такі незвичні і гарні вироби?

- Природа. Ось, де ви бачите палітру кольорів - то літо, червоне та жовте - осінь. Іноді квіти мене надихають, а іноді побачені на жінках вишиванки, адже свої прикраси я роблю саме для них. Іноді навіть важко уявити мені, як майстрині, яка гармонія кольорів сподобається жінкам, тому частенько заглядаю до інтернету, шукаю картинки.

-  Ваші дивовижні котики з тканини - то для кого  і для чого така лялька?

- Я люблю дивувати і дорослих і дітей. Таких котів можна чіпляти як на ручки дверей за хвостик, так і біля комп'ютерів. Незалежно від віку   - їх люблять усі.

Далі буде...

Оксана Войчишина

 

 

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges