komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

"Чута-фест:щоб було чути! (Частина IV)

23.08.2017

У день Державного прапора особливо хочеться переповісти, як цього року під час фестивалю "Чута-фест" йшла мова про ідентифікацію(розуміння) українців нацією. Це були не гучні промови із гаслами "Житимемо по-новому", або " Україна - українцям!" - це була історія і факти, коментарі і мелодії, які не розуміти не можна, якщо маєш в собі українську кров. 

Цікаву подорож  у часі на сто років назад  для вас здійснить кандидат історичних наук, історик, краєзнавець Юрій Митрофаненко з міста Кропивницького: "97 років тому у серпневі дні на місці, де нині ми всі разом з вами зараз, було повстання українців. Про цей факт пригадується у "Історії банди Хмари". Зрозуміло, що всіх українських повстанців більшовики називали "бандитами", а чи немає аналогій зараз? Хто наші хлопці на сході, хіба оборонці української землі? Для нас - так, для інших -"карателі". Історія доводить і довела, що ні перші не були бандитами, ні другі не стануть в очах майбутніх поколінь карателями. Мені дуже приємно, що ми правнуки тих людей, які брали участь у подіях Української революції, і ми можемо говорити правду про них."

с. Цибулеве було одним з потужних центрів повстанського руху, і всі сусідні села не пасли задніх. На сторінках досліджень Михайла Дорошенка і інших істориків згадуються села Хирівка (нині Чорноліська), Цвітне, Диківка, село Знам'янка, Бурякове та Чута.

У інший спосіб, через кобзу та мелодії  заслужений артист України  Кобзар Тарас Силенко  з м. Києва говорив з слухачем. І у його голосі чулась і лють ворога, і сила козака, і безкінечний вітер у степу. А поряд завжди вірний друг - вірний кінь.

Показовий виступ Козака Назарія з бойовим батогом (М.Кропивницький) кому нагадав, а кому вперше в житі відкрив химерність і велику силу козака-воїна. Як уміло і в той же час безстрашно можна володіти батогом, знали тільки наші пращури, нині - це вже історія, яка подекуди передається від діда до онука.

Оксана Войчишина

 

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges