komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

"Чута-фест:щоб було чути! (Частина V)

24.08.2017

Другий фестиваль "Чута-фест-2017"  згуртував разом зовсім різних людей, для яких спільною стала одна річ - бажання відчути. У спілкуванні з десятками майстрів та співаків діалог починався зі слів: "Відчуйте цю глину, відчуйте це слово, відчуйте цю мелодію..."  Як ілюструє світова практика і величезна кількість фестивалів в Європі, потреба саме у таких заходах для будь-якого народу виникає тоді, коли у людей брак позитивних емоцій. Несвідомо на противагу болю, смерті, війні шукають відчуття, які ідентичні першим, але зі знаком плюс. Тож, у останній частині огляду "Чута-фесту" ми поговоримо з двома майстрами, які у своїх руках мають таку сильну енергетику, що їх глечики та картини дарують людям тепло і гармонію. 

Гончар Олексій Дерев'янко відомий не тільки в межах Знам'янського району, і де б він не бував -  скрізь майстер-класи з виготовлення виробів з глини збирають колом сотні людей. Цього року диківський майстер був і на "Чута-фесті".

- Бажаючих зробити власне горнятко, миску чи макітру було дуже багато. Не бояться робити все власноруч діти, дорослі більш сором'язливі. Відшукати у душі поклик до бажання творити вироби з глини може виникнути і у 80 років. Я розвиваю свої вміння постійно, і от за цей рік, що минув з 2016, я починаю займатись глиною більш художньо. Серед моїх робіт фігурки, баранці, олені.  Вони дарують неймовірні емоції та відчуття не тільки дітям. Це фігурки, які можна збирати з кількох частин. Це цікаво і до душі. Я ніде не продаю свої роботи, ні в інтернеті, ні в майстернях, а все роблю від душі і для отаких можливостей спілкування з людьми,  як кажуть "вживу". Я вважаю, що майбутнє за такими фестивалями, де більше майстрів та туристів знайомляться, обмінюються думками. - розповів Олексій Дерев'янко.

Тільки одна майстриня на фестивалі "Чута-фест-2017" презентувала витинанки - то була  дмитрівчанка Інна Дубосар. Папір, з якого вона робить свої шедеври, ніби говорить з глядачем. Іноді важко повірити, що вдивившись у орнаменти, ти не стаєш їхньою частиною, адже відчуття реальності втрачається. Там сплетіння квітів, трав, символів, найвитонченіших ліній та форм.

- Я люблю працювати з папером та склом. Ми, як художники, даруємо красу, відчуйте її, поглянувши на мої роботи, і не тільки на мої. Для декого з нас, майстрів - це сенс життя.

Віриться, що "Чута-фест-2018" відбудеться, адже так багато  люди зробили і роблять все  для того, щоб почати на Знам'янщині традицію пригадувати, а кому з чистого листка вчити історію краю, знати, а значить розуміти, чому ми сьогодні співаємо українських пісень, які наша молодь має наміри, вміння і бажання творити, і як важливо, об'єднавшись разом,  вслухатись у звуки  бандури...

Оксана Войчишина

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges