Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

Археологічні розкопки у с.Васине: перші висновки вчених

7.09.2017

Від 7 серпня  археологами історичного факультету Центральноукраїнського державного педагогічного  університету (м. Кропивницький) розпочалося проведення археологічних розкопок нововиявленого об’єкту археології – кургану № 33 курганної групи VIІІ, що розташований на території Мошоринської сільської ради, де було знайдено антропоморфну стелу скіфського часу (др. пол. VI – V ст. до н.е.). Доцент кафедри історії України згаданого університету Ірина Козир розповіла для читачів KOMORA.INFO  про вже проведені дослідження та унікальні знахідки. 

- У нас завершився перший етап розкопок, і повністю досліджений курганний насип, де була виявлена дерев’яна гробниця, яка була частково спалена. Цей обряд поховання у скіфів є дуже рідкісним.  І на сьогодні історикам відомо тільки близько 20 таких випадків на 2 тис. скіфських поховань. Пригадана дерев’яна гробниця була перекрита дерев’яним насипом, а поверх насипу поставлена скіфська антропоморфна стела. Так от дослідженням нижньої частини ми і займались наприкінці серпня.

- Розкажіть, будь ласка, що ж було знайдено, окрім стели?

- Сама гробниця виявилася пограбованою, думаємо, що в давнину самими ж скіфами. Не збереглося навіть похованого кістяка. Як історик, я думаю, що там міг бути комплект військового спорядження, адже такі кургани зводили не для простих скіфів, а для знатних людей, воїнів чи їх воєначальників. Сама археологічна знахідка є унікальною у тому, що це дозволяє заповнити багато прогалин, які існують в археології скіфів. Дуже цінне те, що ця споруда зберіглася майже в повному обсязі.

Навколо кургана був виявлений рів до 2 метрів глибиною, він мав дві перемички(місточки), зараз для нас дуже цікаво дізнатись, що ж саме у цьому місці. Як правило, там можуть бути залишки ритуальних жертвоприношень: фрагменти амфор, кістки тварин. Ми продовжимо досліджувати місцину у вересні цього року.

Також ми виявили уламки амфор, вони дуже специфічні, це так звані амфори Хіосу.  Також ми знайшли чорну лакову тонкостінну посудину, наконечник стріли. Всі ці матеріали нам дають підставу датувати курган 6-5 ст. до нашої ери, тобто 2,5 тис. років тому.

Дякую за розмову.

Оксана Войчишина

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges