Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

9 жовтня - Всесвітній день пошти

09.10.2017

9 жовтня у світі відзначають День пошти.  Яка історія свята і звідки воно до нас прийшло? Всесвітній день пошти відзначають на планеті в рамках щорічного Тижня листа. Відзначаєтьсясвято  під егідою ООН, значиться в списку Міжнародних днів. Для уточнення: Тиждень листа  - це семиденка, в рамках якої випадає момент святкування Post World Day.  У ці сім днів проводяться конференції, форуми, де активно обговорюють останні новини у світі сучасних комунікаційних технологій, акцентують увагу світової громадськості на роль поштових служб у житті людини та сфері зв'язку.

Історія свята «Всесвітній день пошти»

World Post Day - так звучить назва урочистого заходу мовою британців - своїм існуванням зобов'язаний не кому-небудь, а членам важливою організації: Всесвітнього поштового союзу. Останні встановили дату свята 9 жовтня 1969 року на Конгресі ВПС, що проводився в столиці Японії Токіо. Іменувався урочистий захід як День Всесвітнього союзу поштовиків, тим більше що обрана дата відповідала дню  створення згаданої організації. Відзначати свято у міжнародному форматі почали через рік.

Історія розвитку пошти в Україні

Листування між першими особами держав велася ще з давніх часів. Перші згадки про поштове сполучення (правда, не систематичне) Гетьманщини датуються 17 століттям: ще Богдан Хмельницький вів листування як з провідними політиками сусідніх країн, так і з козацькою старшиною. Процес написання одного із козацьких листів, який навіки залишиться в історії країни та мистецтва, зображений на знаменитій картині Іллі Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану». У столиці нашої держави пошта з’явилась у 1669 році. З того часу київська пошта не раз видозмінювалася. Тепер головний київський (та український) поштамт знаходиться на вулиці Хрещатик, 22.

 У Львові перша пошта, зроблена за європейським зразком, з’явилась у 1629 році. Король Польщі Сигізмунд ІІІ дозволив італійцю Роберто Бандінеллі відкрити поштове відділення у Львові. У цьому відділенні працювало 12 кур’єрів, один з яких був за головного. Свої листи львів’яни отримували та відправляли щосуботи. Листи зі Львова відправлялись у двох напрямках: через Варшаву до Кракова та Ґданська. Цікаво, що сам Бандінеллі був настільки відданий своїй професії, що й помер, виконуючи обов’язки: він поїхав до Відня, щоб там домовитися про доставку кореспонденції, де й відійшов у кращий світ. Пошта Бандінеллі розташовувалась у кам’яниці на площі Ринок. Нині там знаходиться львівський Музей пошти.

Цікаві факти про пошту

  • Пошта, заснована паном Бандінеллі у Львові (1629 рік), вважається найстарішою у Східній Європі.
  • Колись існувала підпільна пошта України. За підтримки Організації українських націоналістів (ОУН) випускалися спеціальні марки для цієї пошти. Але використовували їх не за прямим призначенням: за допомогою цих марок члени ОУН намагалися привернути увагу світової спільноти до скрутного становища в України.
  • Перший у світі пам’ятник листоноші спорудили у 1838 році у селі Тур’ї Ремети на честь Федора Фекети.
  • Федір Фекета (листоноша, якому встановили пам’ятник у Перечині) щодня долав пішки понад 60 кілометрів. Жив він у селі Тур’ї Ремети, і кожного дня в будь-яку погоду Фекета ходив до Ужгорода по листи, газети та грошові перекази. Називали його «послом».
  • Поштове відділення-довгожитель, якому немає рівних за віком у всьому світі, розташоване в Шотландії. Рік тому йому виповнилося рівно три століття.
  • Поштовій марці 128 років. Її батьківщиною став туманний Альбіон, а причиною появи - несумлінність англійців: ознайомившись з «вмістом» листа, зазначеному на конверті, британці відмовлялися платити за пересилку.

Колектив інформаційного видання KOMORA.INFO вітає працівників поштових відділень м. Знам’янки та Знам’янського району з професійним святом.

За матеріалами - http://inmoment.com.ua/holidays/world-post-day.html, https://kyiv.ridna.ua/2016/10/istoriya-ukrajinskoji-poshty-yak-vse-pochynalos/

Підготувала Ольга Полякова

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges