Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

І знову про єдиний медичний простір у Знам’янці…

9.11.2017

Вчора у залі засідань Знам’янської міської ради вдруге було проведено зустріч щодо намірів створення єдиного медичного простору для міста та району. Перший заступник голови Кіровоградської ОДА Сергій Коваленко, директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Рибальченко, міський голова Сергій Філіпенко, голова Знам’янської РДА Олександр Лукашов, голова Знам’янської райради Сергій Макаренко, головні лікарі міської лікарні ім. А. Лисенка (Петро Попов) та Знам’янської ЦРЛ(Ігор Муравський), представники фінуправлінь, депутати, представники Знам’янської дирекції залізничних перевезень – вкотре разом шукали оптимальний шлях об’єднання двох лікарень. 

Наміри об’єднати дві нині працюючі лікарні все більше набувають окреслених форм  на Знам’янщині. За період тижневої роботи керівника департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олега Рибальченка та медиків міста та району обома лікарнями обраховано  можливий оптимальний штат лікарні – 480 одиниць (розрахунок проводився формульно, згідно кількості населення).

  • Новим у розрізі погляду на об’єднання є погляд на специфіку діяльності міської лікарні ім. А. Лисенка, - відмітив виступаючий Олег Рибальченко, - ми не можемо не враховувати, що у цій лікарні є окремий потужний підрозділ, який займається профоглядами залізниці. Тому може бути так, що у місті створиться одна лікарня, а ще існуватиме комунальне підприємство, яке надаватиме саме цей спектр послуг профоглядів та страхової медицини для залізничників.

 


У відповідь на таку пропозицію міський голова Сергій Філіпенко висловив свою позицію проти, адже не існує ніяких гарантій, що у будь-який день профільне міністерство припинить фінансування для обслуговування залізничників міста і крім того, два такі заклади охорони здоров’я фінансувати місто Знам’янка не в змозі.

За цим слідували довгі математичні обрахунки: приблизна вартість необхідного фінансування однієї лікарні – 35-40 млн. грн в рік, комунальні послуги  - 2 млн. 132 тис. грн в рік, медична субвенція на фінансування охорони здоров’я на 2018 рік – 13,8 млн. грн (Знам’янському району) і 18, 836 млн. грн. ( м. Знам’янка).  І пошук коштів потрібних для належного фінансування в повному обсязі…

Такі ж обрахунки стосуються і штату обох лікарень, який є нині і яким може стати. На сьогодні у Знам’янській ЦРЛ працює  335 осіб, у міській лікарні імені А. Лисенка – 274 особи, тобто разом це 609 осіб, а планово, як вже зазначалось, має бути 480 штатних одиниць.

  • Такі обрахунки мінімального складу у 480 осіб штату об’єднаної лікарні у Знам’янці можуть бути не оптимальними, - додав заступник голови Кіровоградської ОДА Сергій Коваленко, - адже як показує практика, наприклад, об’єднання лікарень у Світловодську, штат значно більший. Ми наполягаємо, щоб з 1 січня 2018 року працівники обох лікарень не вивільнялись, а як 31 грудня 2017 так і 1 січня наступного року лишились працювати на своїх місцях. Вивільнення може стосуватись тільки дублюючих посад. Останньої декади грудня має відбутись дві сесії двох рад – міської та районної, і прийняте відповідне рішення про об’єднання, а вже сьогодні на часі створити проекти рішень і оприлюднити їх на обох сайтах рад.

Актуальним, але не на часі лишається питання посади головного лікаря та  приміщення, де буде знаходитись майбутня об’єднана лікарня.

Оксана Войчишина

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges