Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Від барикад до Дня гідності та Свободи: мітинг пам’яті у Знам’янці

21.11.2017

Сьогодні Україна відзначає День Гідності та Свободи - свято з нагоди початку  двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013-14). У Знам’янці  на Площі героїв майдану, біля каменю героям, полеглим за свободу і незалежність України, знам’янчани вшановували тих, хто помер у часи повстань на майдані, пригадували факти та події чотирирічної давнини. Серед присутніх учні, студенти профтехучилищ, працівники різних сфер міста, Знам’янського міськвиконкому та його відділів, громада Знам’янки. 

21 листопада 2013 року стало початком Революції Гідності - на Майдан Незалежності у Києві вийшли люди з мирним протестом проти скасування тодішньою владою підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Дуже добре цей день щороку пригадує знам’янчанка, нині керівник ГО «Майдан» Наталія Тишкевич: «Чотири роки тому я вийшла на цю саму площу з плакатом: « Я живу в країні, де влада вбиває людей!». Тиждень тому я  з цим же плакатом була в Києві, коли відбувалося віче людей, які досі не згодні із нинішньою системою, із нинішнім станом речей. Чому не говоримо про те, що зараз нас продовжують вбивати, на Сході, мізерними пенсіями, тарифами, а ми мовчимо…»

Про те, наскільки важливо не мовчати і нести пам’ять, мати розуміння подій не таких далеких подій чотирирічної, тринадцятирічної давнини говорила і перший заступник міського голови Знам’янки Валентина Загородня, а настоятель парафії Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ Іван Проць звернувся до присутніх на площі школярів, студентів, молоді і сказав: «Хто прийшов сьогодні сюди примусово, Ви не зобов’язані тут стояти, але кожен з нас має пам’ятати про найцінніше – берегти в собі гідність і свободу. Сьогодні бути гідним – це зберегти духовність, молитву, добро і відповідальність перед собою.»

Символічно біля каменю поклали квіти, пригадали у хвилині мовчання поіменно кожного, хто віддав своє життя зі Знам’янщини у часи майдану, часи неоголошеної війни… Яскраві синьо-жовті кульки злетіли в небо разом зі спогадами про події, роздумами дорослих і дітей у день, який знаково нагадує про мирні протести, що вже назавжди ввійшли в історію, змінили її хід власною волею.

Оксана Войчишина

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges