Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Події

ОПЕРАЦІЯ «ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ»:НЮАНСИ РЕФОРМИ (ЧАСТИНА ПЕРША)

29.11.2017

Громадськість постійно говорить про створення об’єднаних територіальних громад та про адміністративну реформу, яка триває у нашій державі.  Наше видання розпочинає серію статей про нюанси адмінреформи. Сьогодні мова піде про  міжмуніципальне співробітництво громад.  

Згадане співробітництво включає в себе підписання договору між ОТГ або з адміністраціями для  спільного інвестування у об’єкти інфраструктури та інше.

Простими словами

Наприклад, у однієї ОТГ є сміттєзвалище, яким користується й інша. Для того, щоб максимально розвинути цей об’єкт і не робити власний, інша ОТГ може укласти договір  про міжмуніципальне співробітництво для утримання об’єкта і користування ним. На сьогоднішній день в Україні лідер таких  угод – Полтавська область (43 угоди).  Слід додати, що такі договори можуть бути підписані не тільки між ОТГ, а ще й адміністраціями чи міськвиконкомами або тими громадами, які ще не пройшли процес об’єднання.

Предмети угод

Про те, що може стати предметами співробітництва між ОТГ говорить Віталій Загайний (співзасновник та голова Центру Громадських ініціатив (з 2013 року), технолог, модератор, тренер та  організатор ділових публічних подій, експерт з питань самоврядування та самоорганізації.):


«Договори муніципального співробітництва – інструмент, який розвиває  співробітництво ОТГ або будь-яких органів місцевого самоврядування (сільські, селищні, міські ради). На сьогодні вже підписано більше ніж сто таких угод. Їх реєстр можна побачити на сайті Міністерства регіонального розвитку (http://www.minregion.gov.ua/wp-content/uploads/2017/04/reestr-24.11.2017.pdf). Предметами таких  договорів можуть бути: створення спільної пожежної або  медичної служби, організація певного культурного і спортивного простору, забезпечення  транспортних пасажирських перевезень, та ін. Спектр надзвичайно широкий. Дуже часто зустрічаємо угоди, які передбачають спільне управління відходами: утримання сміттєполігонів, сміттєпереробних підприємств».


Як у Кіровоградській області?

У нашій області підписано лише дві таких угоди: 1) Договір про співробітництво територіальних громад у формі реалізації спільного проекту «Спорт об’єднує» (Новоукраїнська міська рада та Іванівська сільська рада); 2) Договір про співробітництво територіальних громад у формі реалізації спільного проекту «Спорт об’єднує» (Новоукраїнська міська рада та Рівненська сільська рада).

Чому така кількість угод у нашій області коментує Віталій Загайний:


«Щодо причини такої малої кількості угод у Кіровоградській області, то може бути декілька моментів. Перший,  не має чіткої позиції ОДА, коли вона спонукає до використання такого інструменту. Друге, брак інформації, тобто сільські, селищні голови не знають, як цей інструмент взагалі працює. Окрім того слід враховувати проблему недовіри: співробітництво передбачає гарантію виконання домовленостей.»


Статтю створено за матеріалами Медіашколи децентралізації для українських регіональних журналістів

Ольга Полякова

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges