Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Події

Мені є що сказати, мені є що відповісти…

29.11.2017

Вчора у міському Палаці культури відбулася подія, яка об’єднала всіх тих, кому близькі поняття «патріотизм» та «визвольний рух» - святкували сторіччя від революції 1917-1921 років. 

Кіровоградщина дуже багата на події визвольного руху сторічної давнини і далеко не все ми навіть знаємо і зберегли для нащадків. Холодноярські пращури у своїх біографіях назавжди записані  у спеціально зібраній та проаналізованій виставці «Отамани Холодного Яру», яку дбало створили для земляків голови міського та районного осередків Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Юрій Майборода та Олександр Голінько. Допоміг їм у систематизації матеріалів член спілки письменників України Анатолій Загравенко.

Зі сцени багато говорили про важливість розуміння історичних подій, серед виступаючих заступник голови Кіровоградської обласної ради Ігор Степура, голова спілки письменників Кіровоградської області Василь Бондарь, свої поезії для глядачів читав і Анатолій Загравенко.

  • Треба пам’ятати і знати свою історію, важливо пізнавати її з достовірних джерел. Ідеально, коли розказують діти-прадіди. – розповідав Василь Бондарь. – Я написав у свій час два нариси про отамана Залізняка та Нестеренка. Сьогодні говорили, що відомі 10 імен отаманів вашого краю, а я знаю, що у обласному архіві є понад 35 справ репресованих людей із сіл Макариха, Диківка. Кажуть, що вони були із загону Штиля. Тому, можливо, краєзнавцям більш уважно треба пошукати, хто це за люди.

Про основоположні поняття нації: мову, культуру, духовність та трактування історії,  говорив Ігор Степура. Він закликав кожного шукати джерела справжніх скарбів достовірних подій.

Соліст гурту «Проти течії» Дмитро Кольчик виконав декілька патріотичних пісень, емоційно та дуже проникливо нагадав глядачам про принципи козацтва, які досі живуть у душах сучасних патріотів. А справжнім подарунком для всієї аудиторії стало спілкування з лідером київського гурту «Тінь сонця» Сергієм Василюком. Як історик за фахом він у розрізі фактів та коментарів грунтовно пояснював події сторічної давнини, а його проникливі пісні нагадали  і про волю, і про прагнення справедливості у серцях українців, і про тих,  у кого у наш час забране життя, серед них і наш земляк Віктор Голий.

Оксана Войчишина

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges