Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

«МЕДИЧНИЙ РЕВІЗОР» У ЗНАМ’ЯНЦІ

30.11.2017

Сьогодні  КП «Знам’янська районна лікарня» отримало  статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнтів»  від Асоціації «Служба організації інфекційного контролю».

Довідково: У травні 2012 року Асоціація «Служба організації інфекційного контролю» разом з Асоціацією медичних сестер України розпочали Всеукраїнський проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». Метою проекту є виявлення зон порушень стандартів чистоти та гігієни у лікувальних закладах України. Об’єктом виступає дотримання стандартів чистоти та безпеки у лікарнях, згідно чинного законодавства.

З чого все розпочалося ?

Близько півроку тривав  аудит втіленого проекту у Знам’янськй ЦРЛ та приведення операційного - реанімаційного відділення до передбачених стандартів. Детальніше розповідає головний лікар Знам’янської ЦРЛ Ігор Муравський:


«Існують відповідні накази МОЗ та накази по дотриманню санітарного режиму, які наш медичний заклад виконує. Дуже важливо, щоб кожен пацієнт усвідомлював те, що він знаходиться у безпечному середовищі.  Реалізація згаданого проекту у нашій  лікарні тривала близько півроку, у яку входили: аудит медичного закладу, навчання персоналу, доукомплектація лікарні усім необхідним, відповідно до європейських стандартів та ін. І сьогодні Асоціація «Служба організації інфекційного контролю», організація яка працює на добровільних засадах, присвоїла операційно-реанімаційному відділенню статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнтів». Ініціатором проведення такого проекту у нашій лікарні став заступник головного лікаря з медсестринства, член правління обласної Асоціації сестер медичних Кіровоградської області Руслан Пушкаренко»


Що це означає?

Разом зі статусом «Чиста лікарня безпечна для пацієнтів» Знам’янська ЦРЛ вийшла на новий рівень гігієнічної підготовки пацієнтів і отримала чітко налагоджену систему гігієни. Окрім того, персонал відділення пройшов практичну та теоретичну підготовку.  Для того, щоб згаданий статус був присвоєний відділенням лікарні було  доукомплектовано обладнання: придбано диспенсери мила, антисептика.  Введено відповідно до європейських стандартів, систему  дезінфекції  та прибирання приміщень з використанням двохвідерної системи прибирання. Така схема дає можливість використовувати особливі мопи та швабри, які дезінфікують 10-15 квадратних метрів стін, підлоги , стелі без використання застарілої швабри та ганчірки. Особливість такого прибирання у тому, що воно проходить  у процесі ретельного одноразового  прибирання «вісімкою»  за допомогою дезінфектора та  змінних мопів. Така система робить відділення максимально стерильним та убезпечує пацієнта від ризиків вірусного ураження.

Табличку з присвоєнням статусу Знам’янській ЦРЛ вручила Людмила Зубченко – спеціалістка  Асоціації  «Служба організації інфекційного контролю»:


«Ваше відділення провело велику роботу і за  результатами  його аудиту  протягом довгого часу  саме ви тепер володарі статусу «Чиста лікарня безпечна для пацієнтів». На жаль, Кіровоградська область не дуже активна у нашому Всеукраїнському проекті. На сьогоднішні у м. Кропивницький мають такий статус десять відділень Кіровоградської обласної лікарні, Пологовий будинок № 2. Серед районів Кіровоградщини такий статус мають лише два відділення Маловисківської лікарні. Знам’янська ЦРЛ – друга в області серед районів, відділення якої отримує такий статус, і  яка підтримала проект. У Знам’янці – перші. Це не просто статус чи табличка, а дуже велика відповідальність слугувати прикладом для усіх. Коли усі відділення у Знам’янці матимуть такі таблички зі статусом, то можна присвоїти його лікарні. Окрім того, ми постійно будемо контролювати і аудіювати відділення.»


Подальші плани та перспективи

Людмила Зубченко разом із головним лікарем Ігорем Муравським та ініціатором акції Русланом Пушкаренко промоніторили дитяче та загально-терапевтичне відділення для  подальшого продовження аудиту лікарні і присвоєння їм такого ж статусу.  Представниця асоціації надала свої рекомендації для доукомплектування згаданих відділень. Надалі на ЦРЛ чекає кількамісячний аудит і відповідний результат.  Перш за все, така незалежна оцінка експерта потрібна для того, щоб кожен пацієнт був впевнений у лікувальному закладі, а заклад розвивався до європейських стандартів.

Ольга Полякова

 

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges