Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

 В Знам’янці  все ж таки воняє…

4.2.2017

У наших попередніх матеріалах про сморід у місті ми вже говорили про проведену роботу щодо визначення джерела смороду. У останньому матеріалі на згадану тематику (http://komora.info/lyudi/3298-u-znam-yantsi-smorid-khto-vinnij-chastina-tretya) говорилося про те, що відповідно актів обстеження мікрорайонів, де спостерігався значний сморід – його немає.

Сморід-привид

Нагадуємо, що причинами смороду можуть бути свиноферма ТДВ «Колос» та складові  компоненти системи роботи міських очисних. Петиція (https://e-dem.in.ua/znamyanka/Petition/View/21), яка продовжує набирати голоси, хоча необхідна кількість вже є,  показує що проблема у місті існує. Акти обстеження  комісіє посадовців говорять (http://komora.info/lyudi/3298-u-znam-yantsi-smorid-khto-vinnij-chastina-tretya)  - не має проблеми.  А де правда? Результатів моніторингу повітря в м. Знам’янка на сайті Кіровоградського обласного лабораторного центу МОЗ України відсутні.  Причинами неприємного запаху у повітрі можуть бути речовини – меркаптани, які дуже складно виявити. Зробити такий аналіз може тільки спеціалізована фірма у м. Київ.

Що пропонують жителі міста?

Активіста Наталія Тюленева, яка пропонує міській владі нову Програму охорони навколишнього природного середовища міста Знам’янка  на період 2018 – 2019 роки теж піднімає проблему постійного смороду і її вирішення наступними шляхами:

  • Проводити моніторинг шкідливих викидів в атмосферу, особливо аміаку, сірководню, меркаптанів;
  • Скласти угоду з Знам’янською районною адміністрацією про партнерство у вирішенні екологічних проблем. У випадку порушення норм викидів в атмосферне повітря не надавати дозвіл на викиди свинофермі, яка знаходиться на території району.

Висновки членів комісії з питань житлово-комунального господарства та охорони навколишнього природного середовища.

Під час засідання комісії та розгляду питання постійного смороду і викидів в атмосферне повітря запрошений спеціаліст сектору з питань надзвичайних ситуацій, охорони праці, екології та благоустрою управління містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Знам’янської міської ради Василь  Безай зазначив:


«ТДВ «Колос» не має дозволу на викиди в атмосферне повітря.  Особисто мною відправлений лист до екологічної служби для перевірки підприємства та,  у разі порушень, повинно буде  порушуватись питання про  його призупинення або зупинення діяльності. Усі дії дадуть результат тільки у комплексі: побудова гноєсховища, біологічна переробка відходів (бактеріями), витримка санітарно-захисної зони (500 метрів від міста). У Знам’янці вона не витримана, бо підприємство межує із житловим сектором. Крім того, меркаптани у повітрі можуть бути виявлені однією фірмою, яка знаходиться у м. Київ».


То в Знам’янці воняє?

Ольга Полякова

 

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges