komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

«Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE)

29.12.2017

Про те, що децентралізаційні процеси реформаторські діють у багатьох об’єднаних громадах відомо більшості, втім далеко не всі знають, що представники Бобринецької, Маловисківської та Новоукраїнської громад вже протягом тривалого часу співпрацюють з проектом DOBRE. 

Довідково. DOBRE має дві основних цілі: (1) підтримка доброї практики місцевого самоврядування в ОТГ; та (2) допомога громадянам та громадянському суспільству в конструктивній взаємодії з органами врядування та формуванні вимог щодо прозорості та послуг.

Глобал Комьюнітіз, міжнародна неурядова організація з великим досвідом покращення місцевого врядування та розвитку громад в багатьох країнах світу, керуватиме Консорціумом DOBRE, що складається з місцевих та зарубіжних партнерів.

Наприкінці грудня представники трьох громад з Бобринця, Малої Виски та Новоукраїнки ділилися з регіональними та обласними журналістами успіхами своєї співпраці. Усі три громади розповіли про історії активних практик та проектами.

Голова Новоукраїнської ОТГ Олександр Корінний, зауважив, що велику увагу у громаді 2017 року приділили думкам та намірам молоді, яка не тільки побажала змін, а й стала їх активним учасником. Масштабні громадські  бюджетні слухання за участі мешканців усіх сіл об’єднаної громади.

 Школа дебатів за участі школярів. І на цьому наміри активних новоукраїнців не припиняються, на 2018 рік є плани збудувати дитячі майданчики на тих сільських територіях, які доєднались під час виборів, покращити безпеку руху, створити інклюзивний центр тощо.

Про практику співпраці з проектом DOBRE у маловисківській ОТГ розповів Леонід Жовтило: «Проект DOBRE допоміг нам реалізувати свої мрії. Створили Банк молодіжних ініціатив. Провели дослідження молодіжних проблем. Новоукраїнки, Малої Виски, Бобринця. Разом із міською владою ініціювали ідею брендингу. Прекрасний тренер викладач ЦДПУ Ірина Ткаченко запропонувала бренд «Мала Виска – місто, що окрилює, зауважив  гoлoва «Фoнду рoзвитку ініціативи грoмади» Леонід Жовтило.

Голова Бoбринецької OТГ Валерій Сніжкo зауважив, що на сьогодні у співпраці з тренерами  ГО «Територія успіху» в грoмаді рoзрoбили й затвердили стратегію рoзвитку.

Навчання з розбудови громади пройшло чимало жителів. Крім того, прислухавшись до молоді, в Бoбринці реалізували  їх ідею і  відкрили баскетбoльний майданчик, а це стало запорукою ще і того, що зараз до цього об’єкту ставляться з увагою.

 У намірах разом з DOBRE вирішити прoблему з вoдoпoстачанням та вoдoвідведенням.  На сьогодні Боринецькою ОТГ придбано грейдер та сміттєвoз, на ремoнт дoріг залучили 1,9 млн. грн. Дві дoрoги викoнали капітальним ремoнтoм, а відбулося це завдяки збільшенню бюджетних надхoджень та oтриманню держфінансування.

Захід відбувся в рамках проекту ГО “Територія успіху” “Не робіть для нас без нас” направлений на активізацію громади, на підвищення спроможності громадських активістів брати участь у процесі прийняття рішень, створення механізмів участі.

Оксана Войчишина

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges