Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

 У Дмитрівці відкрито відділення стаціонарного догляду для постійного проживання одиноких громадян

31.01.2018

Дмитрівське відділення територіального центру соціального обслуговування не тільки змінили адресу розташування, а й значно розширилось. Тепер це будівля на понад 1110 квадратних метрів, з охайними кімнатами, гарними ванними та їдяльнями. 

Перебуваючи з робочою поїздкою у Знам'янському районі, голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко відвідав відділення стаціонарного догляду територіального центру соцобслуговування у селі Дмитрівка, де постійно проживають одинокі пристарілі, непрацездатні та люди з інвалідністю. На сьогодні таких мешканців у відділенні 24, але за рахунок розширення площ вже може бути 35 осіб.


 Раніше відділення на 25 стаціонарних ліжок було створене ще у 2000 році на базі Дмитрівського будинку ветеранів. Функціонувало воно в одноповерховому невеликому приміщенні. У позаминулому році територіальному центру передано в управління двоповерхову будівлю Дмитрівської дільничної лікарні. Протягом 2016-2017 років це приміщення капітально відремонтували, зокрема, реконструювали систему опалення, утеплили стіни, провели внутрішні оздоблювальні роботи. Подвір’я терцентру заасфальтоване, має нову огорожу. У планах провести озеленення прилеглої території. Усі роботи, загальна вартість яких склала близько 6 мільйонів гривень, виконано за кошти сільського бюджету Дмитрівки. 
Уже восени минулого року в житлові кімнати першого поверху оновленого приміщення заселили 25 стареньких. Наразі, одномісні кімнати готельного типу, що на другому поверсі, поки ще не заселені.


Окрім умебльованих житлових кімнат, у відділенні є їдальні, побутові кімнати з пральними та сушильними машинами, пресами для прасування білизни, оснащені санітарні кімнати, сучасно обладнаний харчоблок. Також є кімнати  та зали відпочинку з телевізорами та м'якими меблями. Підопічних забезпечують харчуванням, одягом, побутовими речами та надають медичні і соціальні послуги,  25% власних пенсій люди поважного віку отримують для власних потреб.
Сергій Кузьменко оглянув відремонтоване приміщення стаціонарного відділення терцентру, побував у житлових кімнатах. Керівник облдержадміністрації також поспілкувався з підопічними закладу, поцікавився умовами перебування та вручив їм подарунки (комплекти постільної білизни і ковдри).

На знак поваги та подяки за турботу і ремонт приміщення бабусі подарували власноруч вишиті рушники.


Загалом в області функціонує низка таких закладів. 12 з них – на обласному утриманні, у яких проживає 1800 осіб, 13 на утриманні районних бюджетів – стаціонарні відділення терцентрів, де перебуває близько 250 осіб. Заклад у селі Дмитрівка, за словами директора департаменту соціального захисту населення ОДА Олександра Догарова, є прикладом того, як мають бути облаштовані стаціонарні відділення.

Оксана Войчишина

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges