Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Події

 ГОСПІТАЛЬНІ РАДИ КІРОВОГРАДЩИНИ ЗАПРАЦЮВАЛИ. ЩО ОЧІКУВАТИ?

 

26.02.2018

23 лютого у м. Кропивницький відбулася  регіональна конференція щодо роботи госпітальних рад. До участі були запрошені усі члени та голови новоутвореного органу, зокрема і  міста Знам’янка також.

Триває медична реформа на первинному рівні надання медичної допомоги, яка вже досить широко висвітлювалася у регіональних ЗМІ. Під час конференції, окрім перспективних планів робот,  говорили про план розвитку вторинного рівня (міських, районних  лікарень)  та що слід впровадити для того, щоб покращити медичне обслуговування. Заступник голови ОДА Сергій Коваленко  детальніше розповів про те,  на що витрачатимуться кошти з державного бюджету:


«Для Кіровоградської області на розвиток сільської медицини з 5 мільярдів гривень, передбачених у 2018 році у державному бюджеті,  планується виділити 136 мільйонів гривень. За них ми побудуємо 22 нових (площею 300 квадратних метрів) лікарських амбулаторій з житлом для лікаря, гаражем, автомобілем. Ще  три будуть добудовані, тобто матимемо  - 25. Ми купуємо автомобілі і зараз спілкуємося з фахівцями  «первинки», що це повинен бути за автомобіль. Оскільки головне завдання лікаря первинної ланки – швидко  доїхати до пацієнта, надати відповідну допомогу. Ми чітко розуміємо те, що у кожній сільській амбулаторії повинен бути інтернет, техніка, яка дозволить проведення консультацій. Щодо другого рівня закладів охорони здоров’я, то хотів би зазначити, що чітко зрозуміло одне: кожен із цих закладів зобов’язаний зараз розвиватися.  Для розвитку ГО  зараз вкладаються кошти у придбання медичного обладнання. Ми чітко знаємо те, що у кожному окрузі повинен бути свій гемодіалізний центр і усі хворі, які потребують такої послуги на амбулаторному рівні,   зможуть її отримати не обов’язково в обласній лікарні.»


 

Окрім тих кроків, які очікують нас у фінансовому розвитку медицини, голова кожної госпітальної ради повідомив про перспективні плани роботи.  ГР – відносно новий орган і зараз його члени покроково розробляють схеми ефективного налагодження співпраці між медичними закладами та вмілого менеджменту.

Знам’янські заклади охорони здоров’я  вже проходять процес реформ на первинному рівні, а вторинний планується розвивати до 2020 року.  За місцем розташування наше місто та район увійшли  до Кропивницького ГО, і відповідно до однойменної  медичної ради, голова якої  Оксана Макарук, поділилася планами щодо роботи:


«До Кропивницького госпітального округу увійшли 10 районів. До кінця минулого року ми провели перше засідання. Усю діяльність госпітального округу  ми організовуємо відповідно до регламентуючих документів, тому, що, на жаль, досвіду  не маємо, як правильно робити. Що зроблено за два місяці?  Розроблений проект рішення про Положення про Кропивницький госпітальний округ; розроблений графік засідань на 2018 рік; встановлена комунікація з усіма територіями; вивчена методика механізму розробки перспективного плану розвитку округу на найближчі 5 років. Відповідно до методики, проведена робота по розробці уніфікованої форми для зібрання інформації про території (статистика, матеріально-технічне забезпечення медичних закладів, демографічна ситуація, кадровий потенціал). Форми розіслані територіям та зібрана інформація. Минулого тижня проведено друге засідання, де уточнено склад ради та обрано секретаря-представника громадської організації.»


Далі на роботу округу та його рад чекають заслуховування  представників територіальних медичних закладів, на яких   презентуватимуть заклади охорони здоров’я та обговорять плани розвитку. Окрім того, плануються виїзні засідання на території для того, щоб максимально вивчити потреби та спланувати необхідну схему функціонування та взаємодії. Ще дуже багато роботи чекає на кожного члена ради. Зокрема, тому що немає чіткої схеми роботи, бо реформа - це інновація і треба навчити працювати у нових умовах. Як реформуватиметься і покращуватиметься медичне обслуговування покаже час. Перед кожним з нас стоїть завдання ламати систему хабарництва і вимагати безкоштовного, якісного  медичного обслуговування і бути рушіями імплементації реформи на належному рівні.

Ольга Полякова

Матеріал створено завдяки Асоціації  Політичних Наук

Фото Асоціації  Політичних Наук

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges