komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

"Ярмарок смачних страв": новий погляд на меню їдалень шкіл Знам'янки

7.03.2018

Вчора у НВК «ЗШ№2 – ліцей» відбулося свято «Ярмарок смачних страв», де пригощали всіх охочих кухарі їдалень усіх шкіл міста Знам’янка. Незалежним голосуванням учні обрали страви тієї школи, яка на їх думку підготувалась до конкурсу найкраще. 

 

  • Багато років поспіль у наших їдальнях шкіл діти мають однакове меню, - звернулася до учасників конкурсу начальник відділу освіти Людмила Грекова, - ми вирішили змінювати цю традицію і був проведений конкурс серед школярів щодо їх думок та бачення страв. Сьогодні ми не тільки нагородимо переможців, а й після презентацій бачення школярів страв у їдальнях їх закладів освіти, всі разом покуштуємо їх і визначимо кращі.

 Представляти меню запросили кухарів та підприємців, які займаються приготуванням гарячих страв: від ЗШ №1 ім. Т.Г. Шевченка Наталію та Ольгу Воровських, від НВК ЗШ №2-ліцей Наталію та Галину Козленко, від НВК «ЗШ№3 –гімназія» Любов Ульянич та Надія Краснікова від ЗШ№4 Сніжану Балах, від ЗШ №6 Юлію Пожар та Валентину  Усачову та від ЗШ №7 Ольгу Зінкевич. Кухарі представили дуже великий перелік смачних і ситних страв. Ароматні рогалики з повидлом, ліниві вареники, котлети, смажена риба під овочами, піци, сосиски в тісті і багато іншого.

До презентацій страв долучились і школярі кожного навчального закладу. Так діти нагадали, що смачно у їдальнях їм ласувати і першими,  і другими стравами, а ще корисно їсти салатики і пити натуральний узвар із запашними пампушками чи булочками.

Потім почалося загальне куштування страв з відгуками та побажаннями, тож окремі з них були такими: «Ми готові їсти все, що подається гарно і смачно пахне. Навіть не всіма улюблені котлети чи овочі в гарному оформленні у вигляді бургера сприймаються зовсім інакше.»

Серед присутніх учасників і експертів меню був і начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби у Знам’янському районі Сергій Манько, який зауважив: «Проводити такі конкурси дуже доцільно. Важливо враховувати рецептуру страв для дітей. У 2017 році було лабораторно  перевірено якість харчування у 8 закладах міста, а з 2018-го року знято мораторій щодо заборони перевірок і ми чекаємо затверджені Державним наглядом і контролем форми актів та будемо здійснювати перевірки системно.»

За результатами проведеного голосування серед усіх, хто смакував страви визначено, що нагороду у номінації «Приязність» отримала ЗШ №7, у номінації «Естетика» у «Ярмарку смачних страв» нагородили  НВК «ЗШ № 2- ліцей», у номінації «Корисні смаколики» відзначили кухарів  ЗШ №6, у номінації «Найкращий асортимент» нагородили НВК «ЗШ№3 – гімназія»,  у номінації «Найтепліша і найсоковитіша атмосфера» відзначили ЗШ №1 ім. Т. Шевченка, а у номінації «Безкінечний політ фантазії» кращими стали страви від ЗШ №4. Переможцем у «Ярмарку смачним страв» за підсумками голосування учнів став НВК «ЗШ №2-ліцей» на чолі з кухарем Галиною Козленко, а приз глядацьких симпатій отримала ЗШ №1 ім. Т. Шевченка.

Своїми відгуками про проведений конкурс з нами ділилась Надія Краснікова кухар їдальні НВК «ЗШ№3-гімназія»: «Ми готові змінювати меню, як хочуть діти, аби тільки це дозволяли норми харчування для їх віку», а молодий кухар Ольга Зінкевич додала: « Готувати для дітей завжди в радість. Ніколи не зустрічала дітей, які б казали, що у нас в їдальні не смачно. А такі конкурсу тільки стимулюють нас ще щось вдосконалювати в меню».

Оксана Войчишина  

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges