Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

Історія гаражного кооператива «Тунель»

7.05.2018

Ідея будівництва гаражів по вул. Калініна (нині Калинова)  виникла 1991 року, сьогодні це великий кооператив «Тунель» на понад 200 гаражів. Яким був шлях становлення кооперативу та як нині доводиться впорядковувати територію розповів голова Петро Бабкін. 

Колись була велика посадка вздовж залізниці, яку добре пригадують люди старшого покоління. Особливого догляду за нею ніхто не робив, навіть навпаки – всі робили так, щоб вона була захаращена і закидана сміттям. Петро Григорович разом з іншими ентузіастами вирішили змінити ситуацію.

 Все довелось реалізовувати самотужки. На перших зборах будинку Калинова 109 влітку 1992 року, вирішили створювати майбутній кооператив. 28 серпня 1992 року затвердили статут  з будівництва та експлуатації гаражних зупинок  «Тоннель» (спочатку була саме така назва).

Віктор Мерзлікін, який того часу був начальником дирекції залізниці, підтримав ідею. Пізніше було заплачено  суму за всі спиляні дерева  - 8 тис. 886 грн. та отримано висновок служби охорони навколишнього середовища про дозвіл на спилювання. Тільки 11 лютого 1993 року було підписано Акт вибору місця для забудівлі гаражів.

Потім довелось тривалий час викорчовувати коріння дерев, все робили власними силами тих, хто хотів мати гаражі. Потім вивозили грунт. Розбили територію під гаражі. Будували швидко.

 Виникла перша назва Гаражно-будівельний кооператив «Тоннель», але коли вирішили здавати вже збудовані гаражі в експлуатацію виявилось, що саме така назва не можу бути законною згідно  кодексу. Замінили на авто-гаражний кооператив «Тоннель», а ще пізніше внисли зміни і до назви на «Тунель».

  • Тоді документи я перероблював чотири чи п’ять разів, щоб все відповідало змінам, які чомусь постійно виникали і виникали, - розповідає Петро Бабкін. – Ми вже відсипали дороги між гаражами. Тоді здали в експлуатацію 192 гаража. На всі збори люди приходили дуже дружно. Це видно по всіх підписах протоколів зборів.

На той час, якщо у людини не було автомобіля, технічного паспорта до нього – вона не отримувала права мати місце під будівництво. У 1994 році була збудована більша кількість гаражів.

До 1998 року оплата за землю від кооперативу не йшла, все змінилось від часу оформлення всіх документів, свідоцтва про реєстрацію кооператива. Тоді ж був укладений договір оренди землі, але після тривалих юридичних  консультацій рішення було іншим –викупити землю. Ціна питання була у розмірі 22,60 грн. з кожного гаража, всього понад 5 тис. грн. Світло робили самотужки, теж кошти – понад 40 тис. грн.

Цікавим лишається факт того, що у 2015 році міською радою було прийняте рішення про податок з гаражних кооперативів у розмірі 1% - це було чергове випробування для власників, адже кожен мав заплатити 105,50 грн. з гаража. Було багато сварок і розмов на сесіях міської ради, закінчилось все тим, що коефіцієнт став 0,7%, але ж оцінка землі йшла від 1%. Зараз за останнього депутатського скликання цю ставку знову знизили, вже до 0,3%.

  • Сьогодні кооператив вже має понад 221 гаражів. Збираємо гроші системно, все відкрито. Більшість людей свідомо ставиться до сплати коштів. Дуже сувора у державі система звітностей: за землю, світло не маємо права не проплатити  у чітко визначені дні, або одразу штраф, - пояснює Петро Бабкін. – Я часто вкладаю у оплату власні кошти, бо кожного місяця до 17 числа мають бути погашені всі платежі. Цього року на зборах вирішили збирати резервний фонд, щоб мати запас  коштів для потреб. Також 2018-го встановимо ворота, їх буде 5 штук., одні вже встановлені. Хочемо посилити безпеку кооперативу, а для цього потрібна охорона. Також встановимо дорожні знаки, адже є такі каскадери, яким не зрозуміло, що рух по кооперативу має бути спокійний, бо тут завжди є люди. За рахунок коштів резервного фонду плануємо придбати камери і монітори, щоб слідкувати за рухом машин. У новому статуті кооперативу ми прописали, що гаражі мають бути під охороною, якою саме – право вибору. Є бажання у власників, щоб були охоронці. Роботи вдосталь.

 Оксана Войчишина

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges