Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

Історія роду у пісні...

21.05.2018

Чотирнадцятий  обласний фестиваль сімейної творчості «Родинні скарби» вкотре зустрічав у міському Палаці культури Знам’янки творчі родини з усієї Кіровоградщини. Цього року у  пісенному колі творчості зібралось 18 родин. Всі вони мають неповторну історію роду і свою традицію пісенності. Деякі з них  дуже цікаві… 

Якими різними бувають українські пісні: журливими і веселими, про щасливі стосунки і трагічні долі – такими ж насправді є життєві історії людей, які їх виконують. Під час традиційного обласного фестивалю сімейної творчості зібрались воєдино ті, хто готовий був зі сцени виконати кожен свою неповторну пісню.

Відкривали цього року фестиваль чотири сестри з Устинівсього району з проникливою піснею. Неймовірне звучання голосів Ольги Волочнюк, Тетяни Дробуш, Любові Неборак та Ніни Вербицької зачарувало глядачів. У родині таку велику любов до пісні передали батьки Степан Іванович Сахарчук та Тамара Олександрівна Сахарчук.  Тато все життя грав на гармошці і був першим гармоністом на всіх весіллях у селі, а мама співала і танцювала.

На фото: сестри з Устинівського району – Ольга Волочнюк, Тетяна Дробуш, Любов Неборак, Ніна Вербицька.

  • Сьогодні ми виконували матусину пісню «Ой, попід гай зелененький…», - розповідають сестри, - ми знаємо дуже багато старовинних пісень. Ми співаємо разом все життя. Зазвичай, це робимо на великі свята, наприклад, Великдень. Зять у нас грає на бубоні, тато на гармошці. Все село слухало наші пісні… Зараз вже немає батьків живих, тільки  згадки, як  для них співали. Ніколи ніхто наші голоси «не зводе», все робимо на слух у чотири голоси, ніхто не має музичної освіти.

У 2008 році другими на всеукраїнському фестивалі «Родинні скарби» в Києві була родина Чорнопольських з Петрівського району. Цього року вже вчетверте Лілія та Сергій приїхали до Знам’янки. Цей пісенний і подружній дует своє щоденне життя пов’язує з музикою – дружина у вокальному гуртку, чоловік – у КВК.

На фото: подружжя Лілії і Сергія Чорнопольських з Петрівського району

 

  • Обіцяємо наступного разу приїхати до Знам’янки зі своїми трьома синочками, - розказує Сергій, - старші двоє навчались у музичній школі, але для них це хобі. Вони завжди дуже прискіпливо ставляться до свого вокалу, а от восьмирічний наш синок ще покаже, які у нього таланти.

У наступних солістів, які вийшли на сцену і представляли Онуфріївку – родини Кубанових, донечка Ольга успадкувала талант тата і стала вчителем музики. Відтоді і пісня, і мелодії у родині примножились вдвоє. На фестивалі тріо у складі Юрія Миколайовича, доньки Ольги та племінниці Аміни виконали авторську невідому пісню « Подаруй мені пісню», де є такі рядки:

Подаруй мені пісню, подаруй мені ласку,

Ти у мене єдина, отже люба навік, назавжди…

Багато років тому брат Юрія Миколайовича наспівав цю пісню і вона була йому до душі, тепер вона стала відомою і улюбленою не тільки для цієї родини, а й глядачам.

На фото: родина Кубанових - Юрій Миколайович, Ольга та Аміна з Онуфріївки

 

  • Я працюю у будинку культури у Онуфріївці, - продовжує Ольга, - для душі вдома співаємо зрідка, бо наша професія – це постійний музичний супровід, тому вдома ми більше мовчимо, а я взагалі слухаю музику у навушниках. Тато дуже любе фантазувати вдома на фортепіано, це просто зачаровує.

Учителька української мови та літератури з Олександрійського району Мирослава Пономаренко та її син Дмитро несуть пісенність з Благовіщенського району, адже звідси їх рід. У родині співають всі – від малого до старшого покоління. Дмитрові 11 років, він полюбляє рок музику, але народні пісні виконує теж, адже це традиції всієї сім’ї. Наприклад,  пісня «Пахне рідне село..» не народна, але за багато років вже стала такою, «Чотири воли я пасу», пісня про приймака, «Ластівка» - це всі пісні роду Пономаренків.

Пісню Ольги Монастирської «Сестричка» виконали дві рідні сестри з Маловисківщини – Катерина Мунтян та Марина Шевченко. У яскравих костюмах ці чарівні жінки вже три роки поспіль на багатьох сценах виконують саме цю пісню, адже вона про них, про їх сестринські стосунки.

На фото: сестри з Маловисківщини  Марина Шевченко та Катерина Мунтян.

 

  • Ми співаємо  разом скрізь – на концертах, вдома, на весіллях. Наш тато  Віктор Леонтійович з юних літ займався музикою, грав на трубах, від 10 років ми разом з татом і мамою на всіх святкових заходах. Зараз вони з онуками, а ми з сестрою гастролюємо,- розказує Марина, - у Знам’янці ми вперше, але до того вже неодноразово ставали призерами інших фестивалів, наприклад, «Зелен клен» у Великій Висці.

Дебютанткою 14-го фестивалю сімейної творчості «Родинні скарби» стала семирічна дівчинка Віталіна з Бобринецького району. Вона разом з бабусею Анжелою Лафетою  вийшла співати пісню «Дорога додому». Пісню допомагала вчити мама Юля.

  • Я люблю співати, особливо пісні про тата, наприклад «Таточко, татусю», - ділиться Віталіна, - а ще у мене дуже гарний сценічний костюм, який мені привіз дідусь із Прикарпаття. Моя бабуся директор Будинку культури і вона вчить діток теж співати.

Якою цікавою буває доля людей, такою ж буває і пісенна творчість. Так вже не перший рік поспіль на сцені Любоі Пахолко та зять Євген Карман. Цей дует складається з колишньої тещі і зятя, але розрив сімейних відносин не став на заваді творчості.

На фото: батько та син Валерій та Ігор Овчарук зі Знам’янського району

 

Знам’янський район на фестивалі представили дві родини – батько та син Валерій та Ігор Овчаруки з Трепівки та Світлана та Анастасія Данильченки з Дмирівки.

У великому світі від роду до роду передається у спадок українська пісня, вона живе у серцях людей, вона зачаровує і заколисує малюків, вона веде стежкою від дому і повертає до нього знову. Родинні скарби живуть і примножуються у мелодіях, і нехай так буде завжди…

Оксана Войчишина

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges