Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Події

Якість питної  дніпровської води, тарифи та їх обгрунтування...

25.07.2018

Тема нового підвищення тарифів на дніпровську воду зараз на слуху у кожної родини – споживачів, про це актуальне питання вирішили поговорити і члени Громадської ради, яка працює при Знам’янському міськвиконкомі. До спільної розмови запросили громадських активістів Знам’янки, депутатів та представників Знам'янського ВКГ ОКВП "Дніпро-Кіровоград". 

Думку громадськості та аналіз опитування у соцмережах озвучила учасникам зустрічі громадська активістка Наталія Тюленєва, яка протягом тривалого часу вивчала цю тему.

  • Не секрет, що у Знам’янці люди відкрито говорять про те, що дніпровська вода з кранів має неприємний присмак і виглядає не завжди прозорою, це залежить від різних районів аналізу ситуації. Також ці прості факти не співпадають з якістю води, які нам показує ОКВП "Дніпро-Кіровоград" щомісячно. А що робити з азбестоцементними трубами, які у місті мають водогін понад 4 км? Їх експлуатація не просто застара, але ще і небезпечна для здоров’я людей. На сьогодні у місті 36 колодязів, у половини з них вода не придатна для вживання…, - відмітила Наталія Тюленєва.

На фото опитування у соцмережах щодо прозорості води, де взято за основу 0-прозора вода, 5 –має активне забарвлення. Відповіді отримано від 101 респондента.

Голова громадської ради Михайло Сурдул підхопив тему та розповів про свій візит до очисних споруд міста, з його слів, вони в жалюгідному стані. На вигляд там давно ніхто не проводив ніяких робіт, ремонтів-обслуговування, там покрадені люки, закрита територія. Помітили, що пофарбована одна труба, яка прямує з корпуса у відстойники,  видно що це було зроблено давно, років чотири тому … Але вода очищається і запаху, такого як ми відчуваємо в місті – немає.

Враховуючи усі перераховані факти,  депутат міської ради Наталія Тишкевич наголосила, що днями була присутньою під час засідання постійної депутатської комісії ЖКГ при Кіровоградській обласній раді, яка була присвячена виключно питанню підвищенню тарифів на воду. Головним аргументом намірів таких дій визначено підвищення мінімальної заробітної плати. Але, оскільки водоканали є комунальними підприємствами, то всі питання підвищення тарифів мають узгоджуватись з обласною радою. Саме тому Наталія Тишкевич зауважила, що нині написано офіційний лис до голови Кіровоградської обласної ради Олександра Чорноіваненка для скликання позачергової сесії облради та призупинення дії тарифів.

Присутній під час зустрічі Олег Рябов, керівник Знам'янського ВКГ ОКВП "Дніпро-Кіровоград" надав відповіді на низку питань від громади.

  • Підвищується тариф, бо є складові, це економічні питання, а їх обгрунтування дає змогу будь-якому підприємству працювати і беззбитково. Ті тарифи, що були до підвищення, відповідали на 70 відсотків, а 30 – підприємство щодня втрачало. Треба починати не з комунальної сфери, а треба звертатись до керівників й інших підприємств, наприклад, енергетиків, чому вони раз втри місяці підвищують вартість електроенергії, а це основна складова нашого тарифу. Ми не можемо закрити очі на це все, і не підвищувати власні тарифи – це, як я казав, економіка, - додав Олег Рябов.

Також Олег Михайлович повідомив, що у 2016 році розроблено документацію для реконструкції каналізаційно-очисних споруд у Знам’янці за кошти Державного фонду навколишнього середовища, закладено 25 млн. грн.  На сьогодні кошти для реалізації проекту  не надходили. На сьогодні на очисних не робляться капремонти, але поточні ремонти виконуються, крім того на 2018 рік там заплановано заміну покрівлі.

  • За період з 2012 року втрати дніпровської води у мережах міста сягають 29,4%, а було 67%, - зауважив Олег Рябов. – Щодо якості води, сьогодні всю область облетіла новина про те, що буде призупинено закупівлю гіпохлоридуу підприємства «Дніпроазот», яким очищується вода, так у нас є його запаси, яких буде досить до серпня 2018 року. Гіперхлорування води у мережах заплановано для знам’янських споживачів на серпень місяць. Щодо замінини азбестноцементних труб, у нас заплановано виконання таких робіт теж.

Оксана Войчишина

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges