Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

ОСББ «Стріла РЛК-6» - зразок господарювання у Знам’янці

8.08.2018

На початку липня 2016-го року будинок по вулиці Віктора Голого, 122 А у місті Знам’янка був знятий з балансу міського ЖЕКу, тоді мешканці вирішили створити ОСББ «Стріла РЛК-6». У 2018-му серед кращих конкурсантів на звання «Краще ОСББ» Знам’янки заявники з цього будинку посіли почесне третє місце. Проведені роботи та вкладені зусилля людей гідні поваги та окремої розповіді, як для прикладу всім, хто ще вагається брати на себе ініціативи і наводити лад на територіях, де живуть. 

Розмова з головою   ОСББ «Стріла РЛК-6» Іриною Антонюк  в режимі аудіозапису диктофона журналіста  тривала понад годину,  і це тільки вона  перераховувала, що і коли було зроблено мешканцями будинку за останні роки. Будинок у дев’ять поверхів і складається з одного під’їзду. Велика і масштабні роботи – навколо видно скрізь, все зі смаком та  з толком.

  • Першою справою мешканців будинку був ремонт даху, затікала вода на електричні щити, люди хвилювались, щоб не відбулося пожежі. А ганок перед будинком просто не витримував ніякої критики: що не злива, то все було мокре аж у під’їзд, - розповідає мешканець будинку і один з активістів Ярослав Коноваленко, - наші звернення до ЖЕКу закінчувались тимчасовими ремонтами. Ми переробили ганок не те що капітально, а фактично його побудували знову. Ірина та Віталій Махненки – це наші мешканці, допомогли тоді дуже з будівництвом.

 

Так само був зроблений стік з даху, тепер проблем з цим немає.

Регулярно, як і у багатьох багатоповерхівках міста, мешканці констатували затоплення підвалу під будинком, але  ще більшою проблеми стали каналізаційні труби, які на перший погляд ніби і були надійними та чавунними, але вихідна труба каналізації просто аварійно текла. В один день, напередодні нового 2017-го року настав пік, коли аварія могла трапитись вочевидь. Ірина Олександрівна ділиться з журналістами спогадами і розповідає, що найбільше хвилювались за те, щоб фахово вирішити всі проблеми. Адже, коли був ЖЕК, приходив інженер і допомога була принаймні теоретичною, а у ОСББ не завжди можна дати компетентну оцінку аварії чи пориву. Довелось самим шукати фахівців: тепер каналізаційна система будинку вся замінена і за інженерськими обрахунками у підвалі висить під стелею.

Таким чином життєзабезпечення будинку почало налагоджуватись. Почали з того, що не видно нікому, але вкрай важливо.

  • Потім ремонтувати електрощитові,- продовжує Ярослав Коноваленко, - було замінено щитову у підвалі, протягом всієї зими передивились  щитові на кожному з дев’яти поверхів. Паралельно запропонували  інтернет-провайдерам вивести всі кабелі на кожну квартиру через коридори під’їздах.

За допомогою співфінансування відбувся ремонт ліфта, але світильник замінили чоловіки з будинку  самостійно.

У 2018-му році був здійснений ремонт у під’їзді біля поштових скриньок, відбулася заміна на металопластикові других дверей на першому поверсі, замінено двері при виході на дах, насаджено озеленення, зроблено нові лавки та вимощені доріжки біля них, зроблено відмостку, встановлено нові паркани та висаджений біля них виноград…

Актив будинку 122,А невеликий, але люди небайдужі, голова ОСББ Ірина Антонюк щиро дякує: В’ячеславу Бобліну, Олександру Грудніцькому, Валерію Таранець, Віталію Міщенко, Ярославу Коноваленко, Валентині Бобліній, Миколі Гоголю.

Вже після закінчення конкурсу «Краще ОСББ» Ірина Олександрівна поділилась, що за виграні кошти буде розпочато заміну вікон у під’їзді.

Оксана Войчишина

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges