Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Напередодні професійного свята  працівників лісу…

14.0-.2018

16 вересня, у неділю за календарем День працівників лісу. ДП «Чорноліський лісгосп» щодня турбується про ефективне ведення лісового господарства, охорони, захисту та раціонального використання лісових ресурсів, лісовідтворення та лісорозведення та отримання прибутків від діяльності, адже не маючи власних коштів підприємство не матиме змоги функціонувати. З якими настроями лісники зустрічають своє свято? 

Коротко про досягнення підприємства та трудового колективу від директора лісгоспу Олександра Зуєва: «Головне завдання підприємства – захист лісу від   самовільних рубок та пожеж, підвищення продуктивності насаджень, проведення заходів з поліпшення якісного складу малоцінних лісових насаджень, збереження природного різноманіття в насадженнях, створення нових насаджень на еродованих і непридатних для сільгоспвикористання землях та відновлення лісових насаджень на зрубах.  Під опікою лісгоспу знаходиться 19 тис.153 га земель лісового фонду, з них майже 18 тис.га – це вкриті лісовою рослинністю землі.

Під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів протягом першого півріччя 2018 року заготовлено 18864 куб. м ліквідної деревини. Рубки догляду за лісом проведені на площі 105 га., інші господарські рубки на площі 131 га., у тому числі рубки догляду у молодняках проведені на площі 27 га.

 Незімкнуті лісові культури потребують постійного догляду, оскільки молоді саджанці високопродуктивних порід самотужки не в змозі вижити в наших природних умовах. То ж ручні догляди в рядках та механізовані в міжряддях проводяться по кілька разів на сезон протягом 6-7 років. Так, з початку року   ручними та механізованими доглядами  пройдено 512 га лісових культур, з них – 156,8 га нових лісів. Підприємство веде значну роботу з покращення умови праці людей, адже  нині на підприємстві працює 202 працівника, з яких 159 – це штатні працівники, решта – сезонні, вони займаються доглядом за лісовими культурами. У минулому році всього працювало 185 працівників, з яких 154 – на постійній основі.

У цьому році запустили лінію по виготовленню брикетів для опалення з тирси. Брикети фасуємо по 10 кг в упаковку. Закуповує їх, як населення, так і підприємства та організації області і району. Вартість однієї тони брикетів коштує 3 тисячі 210 гривень.

Реалізація за І півріччя склала 33 мільйони 407 тисяч гривень.

У тепличному господарстві Богданівського лісництва зростає більше 20 тис. укорінених декоративних живців, а у шкільних відділеннях розсадника зростає готових під реалізацію 18 тис. шт. саджанців декоративних рослин, більше 30 видів. На весні 2018 року реалізовано декоративного садивного матеріалу для озеленення та квіткової продукції на суму 320,7 тис. грн.

Як приклад, минулого року від реалізації декоративного посадкового матеріалу та новорічних ялин отримали 1 мільйон 115 тисяч гривень.

На території базового розсадника закладено плантацію фундука, з метою отримання горіха та саджанців для реалізації. Другий рік поспіль вирощуємо квіткову продукцію до весняних свят (тюльпани, гіацинти, крокуси) та огірки в зимовий період. Вирощуємо смородину, малину та полуницю, ягоди і овочі реалізуємо у торговельні павільйоні «Лісовичок». Надходження від цього поки що не великі, але ж надходження!

До зведеного бюджету та фондів лісогосподарськими підприємствами сплачено 13 мільйонів 962 тисячі гривень податків, зборів та обов’язкових платежів, з них 4 млн. 110 тис. грн. це – єдиний соціальний внесок. За відповідний період минулого року сплачено 11 мільйонів 446 тисяч гривень.

Лісові культури висаджено на площі 57,9 га, з них 16,6 га  захисних лісів.. Для забезпечення власним садивним матеріалом у лісових розсадниках проведені роботи по вирощуванню посадкового матеріалу. Планується отримати 750 тисяч стандартних сіянців для належного проведення лісокультурних робіт.

Крім того, не так давно лісгосп підтвердив наявний міжнародний сертифікат на ведення лісового господарства та ланцюга постачання продукції, який підтверджує відповідність системи ведення лісового господарства встановленим міжнародним вимогам, щодо управління лісами та лісокористування на засадах сталого розвитку, забезпечення економічно, екологічно і соціально збалансованого ведення лісового господарства, шляхом виконання відповідних загальновизнаних і таких, що заслуговують на довіру, стандартів.

 

 

Напередодні професійного свята працівників ДП «Чорноліський лісгосп» нагороджено почесними грамотами та подяками:

 Почесною Грамотою Державного агентства лісових ресурсів України -   Олега ЯЦЕНКА - головного лісничого державного підприємства «Чорноліське лісове господарство». Подякою Голови Державного агентства лісових ресурсів України  - Ірину МУХІНУ - головного економіста державного підприємства «Чорноліське лісове господарство».

Почесною грамотою Кіровоградської обласної державної адміністрації відзначено роботу: Олександра ЗУЄВА - директора державного підприємства «Чорноліське лісове господарство».

Нагородили Грамотою Кіровоградської обласної державної адміністрації  - Сергія ТРОЯНСЬКОГО – тракториста ремонтно-транспортного цеху державного підприємства «Чорноліське лісове господарство».

 Оголосили подяку Кіровоградської обласної державної адміністрації - Наталії БОСІЙ – бухгалтеру ІІ категорії державного підприємства «Чорноліське лісове господарство». Почесною грамотою Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства нагородили  Миколу ОБОДОВСЬКОГО – майстра лісу Богданівського лісництва державного підприємства «Чорноліське лісове господарство»,  Микиту ЩЕРБАКОВА – єгеря державного підприємства «Чорноліське лісове господарство»,  подяку начальника Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства  оголосили Олександру СІТНІЧЕНКУ– майстру цеху переробки деревини нижнього складу державного підприємства «Чорноліське лісове господарство»,  Ользі ШЕВЧЕНКО – бухгалтеру ІІ категорії Знам'янського лісництва державного підприємства «Чорноліське лісове господарство».  Почесну грамоту федерації профспілок Кіровоградської області  отримала Ольга Лашкул  – інженер з охорони праці.

 Підготувала Оксана Войчишина

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges