Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Події

Якість підготовки до нового навчального року у Знам’янці: діалоги на рівні посадовців

 24.09.2018

Все більше від початку нового навчального року у  сфері освіті Знам’янки обговорюється питання якісного облаштування простору у школах та садочках. Дискусії на рівні соціальних мереж набули такого розголосу, що видання KOMORA.INFO вирішило не ставати в ряди експертів,  а запросити до діалогу виконуючого обов’язки  начальника Знам'янського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Сергія Манька та начальника відділу освіти Знам’янського міськвиконкому Людмилу Грекову. 

 -  Сергію Вікторовичу, як  Ви оцінюєте  підготовку освітніх закладів міста Знам’янка до нового   2018-2019 року?

    - Звісно, я не можу не враховувати, що в  2018 році відбулися якісні зміни в технічному стані будівель, приміщень. Приємно, коли міняється зовнішній вигляд шкіл, а  опорядження  коридорів, приміщень класів, кабінетів створює відчуття затишку, комфорту. Заміна вікон на пластикові сприятиме  збереженню тепла, забезпечуватиме умови для провітрювання. Проведення капітального ремонту санвузлів важко переоцінити.

 • Я особисто не один рік відстоював вимогу, що б в туалетах були кабіни, гаряча проточна вода, електрорушники. Де це все?

 Коментує Людмила Грекова:

 • У туалетах закладів освіти створено умови для дотримання правил особистої гігієни: є проточна вода, мило, електрорушники. Звісно, щоб отримати гарячу воду у туалетах шкіл, потрібно зробити ще декілька кроків. У бюджетному запиті на 2019 рік буде передбачено придбання та встановлення бойлерів. Забезпечено наявність відкритих кабін та кабін з дверима. Заплановано придбання нових електрорушників у заклади, де є несправні.
 • Сергію Вікторовичу, під час перевірок чи всі будівельні роботи було завершено до початку навчального року?
 • Ні, у цьому питання є порушення, це стосується і заміни вікон,  і виконання будь-яких  будівельних робіт. В іншому випадку мова йде про неготовність приміщень до прийому дітей, забруднення повітряного середовища, шум. А як навчатися у великій  школі, коли  проводиться капітальний ремонт санвузлів, коли одним туалетом по черзі користуються хлопці та  дівчата?

Коментує  Людмила Грекова:

 

 • Виконання робіт було заплановано на літній період. Фактично заклади освіти мають лише, 1,5 місяці для проведення ремонтних робіт, після того як завершується робота пришкільних оздоровчих таборів. У зв’язку з великим обсягом робіт, що виконуються, станом на 1 вересня роботи завершено не в повному обсязі. З метою дотримання санітарно-гігієнічних вимог забезпечено систематичне вологе прибирання приміщень закладів освіти, провітрювання. На даний час усі санвузли у закладах освіти працюють.
 • А як забезпечувати харчування учнів, якщо на харчоблок не придбано електроплити, духову шафу? Більше того страви мають бути не лише різноманітними, смачними, але і безпечними. Все це залежить і  від  наявності якісного технологічного обладнання.

Коментує Людмила Грекова:

 

 • Технологічне обладнання у харчоблоках закладів не нове, але справне. Розпочато заміну електричних плит на нові. Заплановано проведення повірки електричних плит та ваг. Обов’язок контролю за якістю та безпечністю продуктів харчування, готових страв, буфетної продукції, що реалізується у харчоблоках шкіл, в першу чергу покладено на медичного працівника та керівника закладу. У місті функціонує постійно діюча моніторингова група з перевірки дотримання вимог технологій приготування страв, наявності супровідних документів під час постачання продукції на харчоблоки. У разі виявлення порушень, однозначно вживаються невідкладні заходи по їх усуненню. Адже кожен розуміє, що безпека харчування – це пріоритет у роботі.
 • І зовсім важко зрозуміти, чому в одному із дошкільних закладів на день оцінки готовності його до роботи в новому навчальному році 68% працівників не мали медичного допуску до роботи, як не мали його і до 12 вересня.

 

Коментує Людмила Грекова:

 

 • Працівники, що несвоєчасно пройшли медогляд, були відсторонені від роботи до повного проходження медогляду відповідно до наказів директора закладу. Це грубе порушення. Осіб, відповідальних за допущення даного порушення, притягнено до дисциплінарної відповідальності. Станом на сьогодні всі працівники пройшли медичний огляд.

Продовжує Сергій Манько: « І це далеко не повний перелік недоліків щодо готовності закладів до роботи в новому навчальному році. Вважаю, що причиною зазначеного у першу чергу є недбалість  посадових осіб.

 Відповідає Людмила Грекова:

 • Керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом, організовує діяльність закладу освіти. У кінці хотілось би зазначити, що є недоліки, проте є і дуже багато зрушень. Ті сторони управлінської діяльності посадових осіб, які раніше ігнорувались або відносились до другорядних, сьогодні тримає у полі зору кожен керівник. Глибоко вірю в те, що робота посадових осіб освітніх закладів міста та робота Держпродспоживслужби має бути направлена в єдине русло, не лише критики, а й конструктивної співпраці. Ми систематично ініціюємо залучення представника Держпродспоживслужби до проведення перевірок, організовуємо належні умови роботи. У нас одне спільне завдання – якісно виконувати свою роботу, адже за ними безпека і розвиток дітей.

Розмову підготувала  Оксана Войчишина

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
 • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges