Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Події

Як уберегти дитину від епідемічного паротиту?

22.12.2018

Епідемічний паротит – це гостра інфекційна «дитяча» хвороба, яка у народі відома як «свинка», через характерний вигляд дитини. Личко хворої дитини набуває «грушеподібного» виду через запалення та припухлість привушних слинних залоз. Адже улюбленим місцем локалізації вірусу, що викликає це захворювання, є слинні залози. 

 Ознаками цієї хвороби, крім припухлості у привушній області може бути біль при відкриванні рота, підвищення температури тіла, загальна слабкість та також сухість у роті.  

Якщо ви помітили у дитини вказані симптоми то необхідно одразу показати її лікарю. Не варто займатися самолікуванням!         

У деяких випадках вірус не зупиняється на слинних залозах та може вражати підшлункову залозу, а у хлопчиків – тканину яєчок, що у майбутньому може призвести до безпліддя. Важкі форми недуги та ускладнення зустрічаються вкрай рідко, проте у деяких випадках у ослаблених та не вакцинованих діток можуть розвинутись такі ускладнення, як менінгіт, енцефаліт, ураження органів слуху.

Вірус поширюється повітряно-крапельним шляхом, заразитися можна  контактуючи з хворим або предметами побуту (посуд, дитячі іграшки), на які потрапила слина хворого.

В Кіровоградській області області щорічно реєструються випадки захворювань на епідемічний паротит. За 11 місяців 2018 року   зареєстровано 15 випадків захворювання проти 9 випадків за аналогічний період 2017 року.     

Єдиним способом захисту дитини від цієї хвороби є своєчасна вакцинація згідно з Календарем щеплень. Щеплення проти епідемічного паротиту дітям проводяться двічі: у віці 1 рік та в 6 років. Для вакцинації застосовується комбінована вакцина, яка одразу захищає дитину від трьох інфекцій: кору, епідемічного паротиту та краснухи (КПК). На даний час усі заклади охорони здоров’я Кіровоградщини  забезпечені такою вакциною.  

Усім батькам рекомендуємо подбати про здоров’я і майбутнє своїх дітей та своєчасно зробити їм профілактичні щеплення!

 

http://labcentr.kr.ua/

Фото з відкритих джерел

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges