Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

Активісти Знам’янського району влаштували флешмоб до Всесвітнього дня води

26.03.2019

Щорічно 22 березня відзначається Всесвітній день води. Саме з нагоди такої події  та через масовий мор риби (https://komora.info/podiji/5433-mor-ribi-u-znam-yanskomu-rajoni-prichini-ta-mozhlivi-naslidki-dlya-ekologiji)   у с. Диківка,  активісти з сіл Диківка, Дмитрівка та мешканці м. Кропивницький влаштували флешмоб  з метою супротиву винуватцям (за думкою активістів ) забруднення водойм та загибелі риби.

Активісти вийшли до адміністративного приміщення ТДВ «Колос»  з плакатом, який містив напис: «Моцний, не вбивай Інгулець». Дорога до приміщення з усіх боків була перекрита великими вантажівками, одна з яких, зі слів водія, зламалася. На прохання журналістів телебачення та місцевих ЗМІ дозволити проїзд,  водій відмовився коментувати ситуацію і попросив звертатися до керівництва ТДВ «Колос».

Чому  активісти вийшли на таку акцію, вони пояснили тим, що діяльність підприємства може спричинити екологічну катастрофу у їх селах. Зокрема, мешканець с. Дмитрівки говорить про те, що він проживає за 300 метрів до того поля, де згадане підприємство скидає відходи від  роботи свиноферми. Активіст говорить про те, що стоїть сморід, а поряд знаходяться садочок і помешкання людей.

Активіст  Василь Березовський пояснює свою участь у акції так:

«Ми попереджали владу  і підприємство ТДВ «Колос» про те, що риба в р. Інгулець гине і що з цим треба щось робити. Через те,  що Диківське водосховище ніколи не «задихалося», то для нас дивно, що риба гине великими партіями, навіть на дні. За лабораторним дослідженням  для життєдіяльності риби треба не менше 5 відсотків кисню у воді, там було 6,8 – цього достатньо. Тобто, причина не в недостатності кисню, а у вмісті аміаку у воді.  Крім того, що викиди відходів підприємства спричинили загибель риби, це може привести до іншої ситуації – забруднення води в криницях, зараз ми готуємося проводити відповідні аналізи. У разі якщо й там виявиться забруднення, то питання будемо ставити по-іншому. Тисячі людей села Диківки не можуть потерпати від одного підприємця.»

Через деякий час після початку акції до присутніх звернулися представники підприємства ТДВ «Колос», які переконували, що причина мору риби та забруднення води зовсім у іншому і не має підстав звинувачувати у цьому підприємство:

  • Я думаю, що заходи пана Романа Бойка (автор. Роман Бойко зариблює Диківське водосховище) – велика помилка, яка підтверджується тим, що пройшла перевірка Обласної лабораторії МОЗ України, яка показала, що при нормі кисню не менше 4 одиниць, у воді був його вміст  1, 96, що стало причиною загибелі риби. Зазначимо, що такі дослідження були зроблені після того, як лід почав танути. – говорить еколог ТДВ «Колос» Микола Давидов. – Окрім того, 25 березня 2015 року була здійснена перевірка Інспекцією водних ресурсів області, під час якої відібрано проби грунту  на полі; у балці, де могла бути максимальна велика концентрація органічних добрив; на схилі, а також за полем: між береговою лінією та посадкою. Перевірка дала наступні результати (відповідно до протоколу) цитую: «Відібрано проби грунтів у можливих місцях стікання сечі та гною до водосховища (на фонові проби грунтів), а також проби поверхневих вод з Диківського водосховища (протоколи відбору проб та план-схема точок відбору проб додаються до акту). У ході візуального обстеження прибережної захисної  смуги та берегів водосховища слідів стікання гною та сечі з поля та потрапляння їх у Диківське водосховище не встановлено».

Окрім того, представник підприємства ТДВ «Колос» говорить про те, що можливими причинами загибелі риби може бути   повний спуск води у водосховищі та виникнення у зв’язку з цим рослинності, яка  після наповнення, почала процес загнивання, або ж злив відходів від системи очисних споруд водогону «Дніпро-Кіровоград» у водойму.

Роман Бойко, який веде господарювання на водоймі, сьогодні говорить про «перевищений вміст шкідливих речовин у воді, як причину загибелі риби» та про збитки у сумі 850 тисяч гривень для рибного господарства  та з втраченою вигодою на 4 мільйони гривень.

Ольга Полякова

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges