Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

Благовіщення 2019 в Україні: дата, традиції та прикмети

7.04.2019

 Благовіщення православні християни святкують кожного року 7 квітня. Це день, коли Архангел Гавриїл явився Пресвятій Діві Марії та повідомив їй благу вість, що вона непорочно зачне дитину від Святого Духа і народить Сина Божого – Ісуса Христа. 

Архангел Гавриїл промовив слова, які ми часто повторюємо у молитві: «Радуйся, благодатна, Господь з Тобою! Благословенна Ти між жінками. І благословен плід лона Твого»! Господня обраниця покірно прийняла цей найвищий дар – бути Матір’ю самого Божого Сина. Цитуючи Символ віри, нагадаю вам про важливість цього свята: «…воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і стався чоловіком». У цих словах приховано сенс – Бог став людиною і прийшов у цей світ, аби визволити нас, грішних, від темряви і безнадії.

Благовіщення Пресвятої Богородиці – це одне з 12 найголовніших свят православної церкви, дата якого не змінюється. За юліанським стилем свято відзначається щорічно 7 квітня. Одним із символів Благовіщення є білі голуби на блакитному небі, які уособлюють благу звістку.

Традиції Благовіщення

Свято Благовіщення одне із найбільших весняних свят. У церкві в цей день святять проскури, а господарі в Україні випускають із хлівів тварин, щоб чули весну.

У церкви священики одягаються в одяг блакитного кольору, який символізує Богородицю. Жінкам обов'язково потрібно було піти на службу і помолитися про щастя і вдале заміжжя, здоров'я і дітей.

Незаміжні дівчата біля храмів танцювали перший весняний хоровод – "кривий танець", співали веснянки. Також 7 квітня до сходу Сонця люди били у калатала, дзвонили в дзвоники і мідний посуд, щоб захистити худобу від вовків.

Згідно з віруванням, на Благовіщення не можна важко працювати, вбивати тварин,проводити гучні забави, проте, якщо свято випадає в період Великоднього посту, то він у цей день частково послаблюється.  

За народною прикметою, в цей день не можна розчісувати, стригти волосся, робити зачіски. Повір'я говорить, що інакше дівчина позбавляється здоров'я, краси і взаємної любові.

Народні прикмети на Благовіщення 

  1. Яка погода на Благовіщення, така і на Великдень.
  2. Якщо на Благовіщення дуже тепло, то на Великдень буде холодно.
  3. Якщо на Благовіщення сонце сходить на чистім небі, то весна рання, якщо в полудень – середня, якщо ясно ввечері – пізня.
  4. Якщо на небі не вдалося порахувати жодної ластівки, значить, весна буде холодна і ще не скоро почне теплішати.
  5. Якщо на Благовіщення буде гарна погода – буде гарний врожай.
  6. Якщо на Благовіщення летить сніг – літо неврожайне.
  7. Гроза в день і вечір Благовіщення свідчить, що в цьому році буде дуже багато горіхів.
  8. А ось якщо буде падатиме невеликий дощ, то восени буде дуже багатий урожай грибів.

http://www.uarp.org

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges