Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

В Україні діятимуть держстандарти  допустимих рівнів шуму в будинках

20.04.2019

Відповідний наказ МОЗ від 22 лютого 2019 року № 463 зареєстровано в Мін’юсті. 

Вимоги Державних санітарних норм установлюють допустимі рівні шуму, який проникає в приміщення житлових і громадських будинків від зовнішніх та внутрішніх джерел, і допустимі рівні шуму на території житлової забудови.

ДСН не поширюються на приміщення спеціального призначення (радіо-, теле-, кіностудії тощо).

Норми мають на меті забезпечити обмеження інтенсивності або тривалості дії небезпечного фактора (шуму) шляхом встановлення критеріїв його допустимого впливу на здоров’я людини. Також вони мають запобігти погіршенню умов середовища життєдіяльності населення в разі впливу шуму шляхом планування та реалізації заходів зі зниження шуму до установлених рівнів.

Нормуються параметри і допустимі рівні звуку та звукових тисків.

У додатку 1 до ДСН наведено допустимі рівні звуку в приміщеннях житлових і громадських будинків та на території житлової забудови. Відповідні значення в дБА (акустичний децибел, одиниця виміру рівня шуму з урахуванням сприйняття звуку людиною) встановлено, зокрема, для операційних приміщень у лікарнях та клініках (35 дБА); палат для різної кількості пацієнтів; кабінетів лікарів поліклінік, амбулаторій, диспансерів, лікарень, санаторіїв, масажних і косметологічних кабінетів, аптек (35 дБА); житлових приміщень будинків відпочинку, пансіонатів, будинків-інтернатів для людей похилого віку та інвалідів (удень 40 дБА, вночі 30 дБА); житлових кімнат у гуртожитках (удень 45 дБА та вночі 35 дБА) і житлових номерів готелів різних категорій; музеїв, театрів, церков, спортивних залів, плавальних басейнів тощо.

У деяких приміщеннях житлових і громадських будинків та на території житлової забудови допустимі рівні звуку різняться залежно від часу доби: день (08:00 – 22:00) або ніч (22:00 – 08:00).

Допустимі рівні шуму від зовнішніх джерел у приміщеннях встановлено за умови забезпечення в них необхідного для певного приміщення повітрообміну.

Допустимі еквівалентні та максимальні рівні звуку та звукових тисків від транспортних потоків на прилеглих до житлових і громадських будинків територіях (на фасадах першої лінії забудови, які обернені у бік магістральних вулиць загальноміського і районного значення, залізниць, джерел авіаційного шуму) допускається приймати на 10 дБ (А) більшими від наведених у додатку 1, за умови застосування вікон у таких будинках з відповідною до ситуації звукоізоляційною спроможністю та забезпечення в приміщеннях, які захищаються від шуму, допустимих рівнів.

Наказ набере чинності з дня офіційного опублікування.

 Джерело - https://1news.com.ua

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges