Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

Безпечне та здорове майбутнє праці. Яке воно?

 24.04.2019

 До Всесвітнього дня охорони праці, а також Дня охорони праці в Україні, які відзначають  щорічно 28 квітня  визначається відповідна тематика. У 2019 році Міжнародна організація праці (далі – МОП) вирішила провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці під гаслом: «Безпечне та здорове майбутнє праці».

 Вибір теми обумовлений змінами у сфері праці, які відбулися внаслідок розвитку технологій та під дією демографічних, кліматичних та інших чинників. МОП не лише прогнозує, якою буде робота у майбутньому, а й аналізує свою сторічну діяльність, спрямовану на поліпшення рівня охорони праці. Всесвітній день охорони праці у 2019 році стане лише початком глобальних подій та заходів, спрямованих на вивчення та обговорення нових викликів у сфері охорони праці. Такі заходи відбуватимуться протягом усього року і ми будемо інформувати про перебіг цих заходів та їх зміст.

 Як ми сприймаємо охорону праці, як розуміємо це поняття? Кого стосується охорона праці?

Визначення цього терміну – охорона праці, а не техніка безпеки, як часом ще висловлюються в зв’язку з цим, – наведено у ст.1 Закону України «Про охорону праці»: «Охорона праці – це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності». Отже, стає зрозумілим, що перераховані у визначені цього поняття заходи потрібно реалізовувати саме під час трудової діяльності людини.

 Чи є проблеми в нас у цій сфері?

 На жаль, є і цифри, наведені нижче, підтверджують це.

За 2018 рік робочими органами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України зареєстровано 4805 потерпілих від нещасних випадків на виробництві (з них 350 – смертельно), на яких складено акти за формою Н-1.

Порівняно з 2017 роком у 2018 році кількість страхових нещасних випадків зменшилась на 3,2 % (з 4965 до 4805), але кількість смертельно травмованих осіб збільшилась на 5,4 % (з 332 до 350).

Зростання кількості страхових нещасних випадків на виробництві відбулося у: Луганській області – на 33 випадки, або на 34,7 %, Івано-Франківській області – на 30 випадків, або на 33,7 %, Львівській області – на 27 випадків, або на 8,7 %, Вінницькій області – на 22 випадки, або на 12,0 %, Тернопільській області – на 16 випадків, або на 26,7 %, Миколаївській області – на 15 випадків, або 17,9 %, Волинській та Житомирській областях – на 9 випадків, або на 5,4 % та 7,2 % відповідно, Черкаській області – на 8 випадків, або на 7,8 %, Закарпатській області – на 7 випадків, або на 13,7 %, Рівненській області – на 6 випадків, або на 6,3 %, Чернівецькій області – на 5 випадків, або на 16,1 %, Одеській та Чернігівській областях – на 3 випадки, або на 2,0 % та 2,8 % відповідно, Херсонській області – на 1 випадок, або на 1,3 відсотка.

Однією з причин зростання смертельного травматизму за 2018 рік порівняно з 2017 роком є виникнення смертельних нещасних випадків із потерпілими, які працювали на умовах цивільно-правового договору, та потерпілими фізичними особами-підприємцями загальною кількістю 29 осіб.

На підприємствах України травмовано 72,9 % (3505) чоловіків та 27,1 % (1300) жінок від загальної кількості травмованих по Україні.

Отримали травми на виробництві у стані алкогольного сп’яніння 142 особи (3,0 % від загальної кількості травмованих по Україні), що на 33 особи більше порівняно з 2017 роком. При цьому 58 осіб отримали травми зі смертельним наслідком.

Найвищий рівень виробничого травматизму спостерігався серед працівників віком від 50 до 59 років (1262 особи, що складає 26,3 % від загальної кількості травмованих по Україні за 2018 рік).

Серед причин нещасних випадків переважають організаційні – 66,8 % (3211) нещасних випадків. Через психофізіологічні причини сталося 20,9 % (1002) нещасні випадки, а через технічні причини – 12,3 % (592) нещасні випадки.

 Найпоширенішими організаційними причинами стали:

- невиконання вимог інструкцій з охорони праці – 35,2 % від загальної кількості травмованих осіб по Україні (1691 травмована особа);

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» виконання статутних функцій та обов’язків Фонду соціального страхування України щодо запобігання нещасним випадкам покладено на службу страхових експертів з охорони праці. Страхові експерти з охорони праці робочих органів виконавчої дирекції Фонду постійно проводять роботу із профілактики виробничого травматизму та профзахворювань, надають усебічну допомогу роботодавцям з організації роботи з охорони праці.

Зниження виробничого травматизму можна досягти, коли, в першу чергу, кожний роботодавець буде виконувати вимоги законодавства України про охорону праці, коли профспілкові організації будуть здійснювати належний громадський контроль за дотриманням вимог охорони праці, коли кожен працівник буде виконувати вимоги інструкцій з охорони праці, а також якщо вирішенням цієї проблеми будуть опікуватись органи державної виконавчої влади.

Всесвітній день охорони праці відзначають не як чергове свято, а насамперед, для того, щоб привернути увагу до зниження виробничого травматизму і професійних захворювань та інших проблем сьогодення.

 

Знам’янське відділення УВД ФССУ у Кіровоградській області

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges