komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

 Триває Всесвітній тиждень імунізації: розмова з лікарем-педіатром

25.04.2019

З 24 по 30 квітня у всьому світі проводиться Всесвітній тиждень імунізації. Зазвичай проводиться заходів, які пояснюють людям, як усунути перешкоди на шляху до вакцинації, нагадування батькам про щеплення дітей, а дорослим  - про важливість власної безпеки від хвороб шляхом імунізації протягом всього життя. На цю тему спілкуємось з лікарем-педіатром  КЗ «Районний центр первинної медико-соціальної допомоги» Тетяною Бродченко. 

  • Досить доречно нині на фоні збільшення кількості хворих на кір поговорити про імунізацію. Поясність, чому важливо вчасно робити щеплення змалечку?
  • Імунізація визнана одним з найуспішніших та ефективних заходів системи охорони здоров’я з усіх нині існуючих. Щорічно у світі вона попереджає від 2 до 3 млн. смертей. І це стосується на тільки тих захворювань, вакцини від яких відомі вже десятиріччя, на зразок дифтерії чи правцю, а й від пневмонії та ротавірусної діареї на долю яких випадає більше смертності діток е до 5 років. Крім того, завдяки розробці інноваційних та комбінованих вакцин, у наш час можна захистити підлітків та дорослих від таких захворювань на  грип.

На сьогодні у дитячій поліклініці є всі вакцини, які потрібні для календаря щеплення діток, і всі дітки контрольовано медичними сестрами та лікарями-педіатрами запрошуються на вакцинування. Доведено, якщо  90-95% людей мають імунітет проти інфекційного захворювання, воно не поширюється серед населення, виникає колективний імунітет. 

  • Якою є кількість батьків, які відмовляються проводити щеплення дітям у поліклініці? І як це впливає на рівень захворюваності?
  • Щеплювання проти різних хвороб багато людей аналізує і розуміє по-своєму, але я часто наводжу переконливий приклад – не всі можуть довести, що парашут вкрай необхідний при стрибках з висоти, але всі його одягають, щоб убезпечити своє життя. Так само з вакцинами. Одних лякають наслідки можливих ускладнень після щеплень, інші шукають країну-виробника вакцини саме така, яка їм викликає довіру, ще група людей з релігійних міркувань не вакцинуються. Всіх разом таких людей приблизно до 10% з обліку нашої статистики. На сьогодні за три місці 2019 року ми вакцинували у місті і районі діток за графіком в межах 23-25% від потреб за рік. Ситуація, яка нині склалася із захворюванням на кір дещо вплинула на розуміння батьків і вони почали усвідомлювати, що не вакцинування – не  тільки загроза захворіти тою чи іншою хворобою, а ще й ризик важкого перебігу хвороби, важких ускладнень і навіть смерті. Саме тому не зволікайте вакцинуванням і імунізацією.

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges