Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

 Розмова напередодні свята Всесвітнього  дня сімейного лікаря

17.05.2019

Вперше пропозицію про заснування цього свята було висунуто і одноголосно прийнято в травні 2010 року на засіданні Всесвітньої організації сімейних лікарів. Офіційно це рішення було оголошено 19 травня 2011 року на відкритті Всесвітнього з’їзду сімейних лікарів в Канкуні (Мексика). Святкування в Україні Всесвітнього Дня сімейного лікаря розпочалось на регіональному рівні в Київській області 19 травня 2015 року, на національному рівні в нинішньому році відзначається вперше. 

На сьогодні лікар загальної практики (сімейний лікар) є важливим в наданні первинної медико-санітарної допомоги населенню. Він працює на рівні першого контакту людини з медициною і з системою охорони здоров’я, може надати пацієнту допомогу при самому широкому спектрі захворювань – терапевтичних, інфекційних, неврологічних та ін. В кінцевому підсумку сімейний лікар повинен сприяти досягненню чотирьох класичних цілей медицини, а саме: укріпленню здоров’я, профілактиці захворювань, лікуванню і реабілітації.  Від стану амбулаторно-поліклінічної допомоги залежить ефективність і якість діяльності всієї системи охорони здоров’я, збереження трудового потенціалу країни, а також вирішення більшості медико-соціальних проблем, що з’являються на рівні  сім’ї  та у соціально незахищених груп населення: дітей, інвалідів, старих і осіб похилого віку.

У розмові з директором комунального некомерційного підприємства «Знам’янський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Русланом  Пушкаренком ми дізнались про особливості перебігу реформування медичної галузі та подальші напрямки розвитку.

  • Такі поняття, як Національна служба здоров’я не так давно потрапили до словника людей, але вже сьогодні саме ця державна служба напряму фінансує декларацію кожної людини та отримання пакету послуг, гарантованого державою  у місті чи районі. Яка ситуація сьогодні  у Знам’янці та районі?
  • У 2019-му році такий договір наше підприємство перезаключило, а це значить, що надалі послуги населенню надаватимуть 23 лікаря: педіатри, терапевти та сімейні лікарі. На території працюють 12 амбулаторій, з яких 1 знам’янська,  одна у сел. Знам’янка Друга і 20 фельдшерських пунктів. На жаль, у с. Мошорине, с. Іванківці, с. Диківка та с. Петрове немає у ФАПах лікарів, працюють сумісники. Дякую лікарям, що  вони пішли на зустріч людям і набрали понад 110 % практики.

 

  • Загальний перехід на електронні рецепти нині все більше стимулює пацієнтів до інтернет-грамотності, як з цим на сьогодні у нас, адже програма «Доступні ліки» без таких рецептів не працює, чи не так?
  • Із 1 квітня процес відшкодування вартості ліків перейшов під декларування Національної служби здоров’я, працюють у цій системі зараз 2 аптеки: КЗ «Районна аптечна мережа» і «Ліки Кіровоградщини». На сьогодні процес отримання електронних рецептів налагоджений, станом на травень виписано понад 1000 таких рецептів.

  Зараз охорона здоров’я трансформується дуже швидко, те що у Польщі робили за три роки, у нас впроваджують за рік і цей процес триває. Наприклад, люди підписали декларації, а тоді втрачають телефони, міняють номера, а це все відгукується у деклараціях, де людину ідентифікують саме за номером телефону. Виникають проблеми, які треба  оперативно вирішувати, робити роз’яснення. Є родини, які на один телефонний номер задекларували всіх членів сім’ї, а це недопустимо.

Ми впровадили он-лайн реєстрацію на прийом до лікаря, є додаток, який чітко пояснює  і дає можливість записатись на прийом, але ті, хто не можу самостійно зробити он-лайн запис, для них ми у квітні місяці у реєстратурі впровадили можливість запису до потрібного лікаря. Там же за номером 2-24-12  можна взнати, яка черга до лікаря і коли можна записатись на прийом. Ми не відмовляємо нікому, хто не встиг записатись через інтернет, особливо діткам до педіатрів. На сьогодні ми також надаємо можливість звертатись до закладу і у неділю, з 9 до 15 години сімейний лікар приймає пацієнтів не залежно від того з ким із наших лікарів людина підписала декларацію.

Велика подяка лікарям, всі вони вчаться, не стоять осторонь нових тенденцій і  як завжди на варті людського здоров’я, виїжджають на села та працюють сумісниками, де немає лікарів. Я вітаю всіх працівників нашого закладу, адже зараз ключова роль реформи охорони здоров’я відбувається саме у первинній ланці. Ваш професіоналізм, прогресивність та відданість справі безцінні, бажаю здоров’я, миру та професійних здобутків.

Розмову вела Оксана Войчишина

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges