Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Як повинна здійснюватися повірка газового лічильника?

10.06.2019

Починаючи з травня місяця,  у нашому місті почався демонтаж лічильників на повірку (за повідомленням наших читачів). Як повинен проводитися демонтаж лічильника і які права має споживач побутового газу?

Повірка лічильників  газу здійснюється згідно трьох документів: Закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність»Порядок подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 № 474 (далі – Порядок), Кодекс газорозподільних систем, затверджений постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 06.11.2015 за № 1379/27824.

Відповідно до згаданих документів, постачальник газу повинен  узгодити день та час демонтажу лічильника на повірку за наступною схемою:

«  - Виконавець не пізніше ніж за місяць до настання строку проведення періодичної повірки засобу вимірювальної техніки або протягом трьох робочих днів з дня отримання відомостей про необхідність його ремонту інформує про це споживача шляхом надсилання повідомлення за формою згідно з додатком 1 рекомендованим листом з повідомленням про вручення або в інший спосіб, що підтверджуватиме отримання його споживачем.

 

  • Споживач забезпечує у зазначений в повідомленні строк доступ представника виконавця до засобу вимірювальної техніки. У разі неможливості споживача у зазначений строк забезпечити доступ представника виконавця до засобу вимірювальної техніки для проведення його періодичної повірки споживач не пізніше ніж за 10 календарних днів до настання такого строку інформує про це виконавця шляхом надсилання рекомендованого листа з повідомленням про вручення або в інший спосіб, що підтверджуватиме отримання виконавцем відповідної інформації.
  • Інший строк доступу до засобу вимірювальної техніки споживач та виконавець узгоджують, зокрема шляхом обміну листами.»

 

У тому випадку, якщо дата та час узгоджені, то не забувайте про ті документи, які Вам повинні надати під час процесу демонтажу лічильника: представник постачальника газу або оператора ГРМ пред’являє споживачеві направлення, видане йому для проведення періодичної повірки. Окрім того,  згадані особи повинні пред‘явити  посвідчення представника Оператора ГРМ, що зазначено у Порядку подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку та Кодексі газорозподільних систем

Якщо Ви пересвідчились у тому, що особи, які  мають бажання отримати доступ до лічильника у Вашому помешканні, дійсно представники постачальника газу або Оператора ГРМ, то демонтаж лічильника повинен проходити за наступною схемою:

«Демонтаж засобу вимірювальної техніки проводиться представником виконавця виключно у присутності споживача та оформляється актом.  До початку демонтажу засобу вимірювальної техніки представник виконавця:

здійснює огляд засобу вимірювальної техніки щодо відсутності механічних пошкоджень та ознак самовільного втручання в його роботу;

перевіряє наявність та цілісність пломб, стан різьбових з’єднань, наявність відбитків повірочного тавра.

На час проведення періодичної повірки або ремонту засобу вимірювальної техніки виконавець встановлює тимчасовий засіб вимірювальної техніки. Після демонтажу засобу вимірювальної техніки виконавець забезпечує його транспортування для проведення періодичної повірки або ремонту. У разі проведення періодичної повірки засобу вимірювальної техніки у місці його експлуатації демонтаж такого засобу не проводиться.

Після проведення періодичної повірки або ремонту виконавець у строк, зазначений в акті про демонтаж засобу вимірювальної техніки, забезпечує транспортування засобу вимірювальної техніки для його монтажу. Транспортування засобу вимірювальної техніки здійснюється таким чином, щоб не вплинути на його метрологічні характеристики.

Споживач забезпечує у строк, зазначений в акті про демонтаж засобу вимірювальної техніки, доступ представника виконавця до місця монтажу засобу вимірювальної техніки.»

 Тож, слідкуйте за тим, щоб все відбувалося, відповідно до закону. Якщо представники Оператора ГРМ порушують інструкції або відповідні законодавчі документи, то звертайтеся  на гарячі лінії:

«Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» - 0(800)21-20-91.

«ЦентрГаз»:

  (0522) 30-15-30 - багатоканальний 

  (0522) 30-51-41 - багатоканальний

  (050) 343-44-55 - для абонентів МТС

  (067) 515-11-99 - для абонентів Kyivstar

Ольга Полякова

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges