Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Про вибори доступною мовою

10.07.2019

Зараз час передвиборчої агітації до  позачергових виборів до Верховної Ради. З екранів телевізорів, радіоефірів ми повсякчас чуємо слова: «одномандатний», «мажоритарний», «пропорційна» та інші. Більшість з нас не розуміють, як організований виборчий процес на Україні і що ці слова означають? Сьогодні журналісти нашого видання спробують розповісти про нюанси виборчого процесу в Україні, зокрема, позачергового до Верховної Ради.

Усі ми знаємо, що вибори народних депутатів проходять шляхом всенародного голосування. Для цього створюються виборчі дільниці, де кожен може віддати свій голос за кандидата чи партію. У дільницях працюють дільничні виборчі комісії (ДВК): голова, секретар та члени. Кількість членів залежить від величини виборчої дільниці (кількості громадян, що голосують).  Члени виборчої комісії подаються партіями та кандидатами.

 Як формується Верховна Рада?

За Конституцією України ми обираємо до Верховної Ради 450 депутатів терміном на 5 років.  Зараз вибори відбуваються за змішаною пропорційно-мажоритарною системою. 

Що це означає?  

225  кандидатів у депутати Верховної ради  обираються за виборчими списками політичних партій.  Тобто, кожна політична партія визначає список кандидатів у народні депутати, а виборці голосують за партію у цілому, якщо партіє долає 5 % поріг голосів, то проходить у парламент.  Чим вищий відсоток партії, тим більше кандидатів за списками пройде до Ради, але хто саме: ми не знаємо напевно.

Інші 225 депутатів обираються  мажоритарною системою. Це коли до парламенту пройде кандидат від округу, який набрав більшість голосів виборців. Кандидати можуть бути йти на вибори самі (бути само висуванцями) або від партії (партія делегує). 

 Про виборчі округи

Уся територія України ділиться на виборчі округ, всього 225  та ще маємо закордонні виборчі дільниці. Округ може бути багатомандатним (коли обирається декілька депутатів) та одномандатним (коли обирається один депутат). У Кіровоградській області маємо 5 виборчих округів (детальніше про них тут - https://www.drv.gov.ua/ords/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_dvk&pid100=35&prejim=3 )

Як відбуватиметься голосування ? 

За інформацією ЦВК: « В одному бюлетені буде список із 21 політичної партії . Розмір бюлетеня – 20 на 60 сантиметрів. Він буде блакитно-сірого кольору з двотоновим водяним знаком та захисними волокнами з використанням захисних графічних антисканерних елементів, виконаних із застосуванням захисних фарб, що мають флуоресценцію під дією ультрафіолетового опромінювання, та елемента, який втрачає забарвлення внаслідок термовпливу, а також із виконанням номера виборчої дільниці високим друком із застосуванням захисної фарби, що проявляється на звороті виборчого бюлетеня. Бюлетенів, де слід буде обрати кандидата в депутати, буде 199 різновидів – за кількістю одномандатних виборчих округів. Їхні розміри залежатимуть від кількості кандидатів в окрузі: до 6 кандидатів – 20 на 20 см, до 11 кандидатів – 20 на 30 см, до 18 кандидатів –20 на 40 см, до 33 кандидатів – 20 на 60 см, до 50 кандидатів – 20 на 80 см. Імена кандидатів будуть розміщені в алфавітному порядку. Такі бюлетені будуть пісочного кольору і також з елементами захисту.»

Ольга Полякова 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges