Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Не бажаєте вживати овочі з нітратами – звертайтесь для проведення досліджень

14.08.2019

ДУ “Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України” проводить вимірювання вмісту нітратів в овочевій продукції. Визначення вмісту нітратів в овочевій продукції на сьогоднішній день є актуальним, тому що дозволяє вжити заходів по попередженню отруєнь. 

Вміст нітратів в овочевій продукції нормується згідно наказу № 368 «Регламент максимальних рівнів окремих забруднюючих речовин у харчових продуктах».

У разі вживання великих доз нітратів із питною водою чи продуктами харчування через 4–6 годин проявляються характерні симптоми нітратного отруєння: нудота, задуха, посиніння шкірних покровів і слизових оболонок, діарея. Це часто супроводжується загальною слабкістю, запамороченням, болями в потиличній частині, тахікардією. Перша допомога при отруєнні нітратами – ретельне промивання шлунка, активоване вугілля, сольові проносні, свіже повітря, у складних випадках негайна госпіталізація.

На сьогодні ринок переповнено різноманітними портативними приладами, які дозволяють миттєво визначити кількість нітратів у рослинницькій продукції, але визначити реальну кількість нітратів в овочах та фруктах можна лише у лабораторних умовах.

Якщо ви турбуєтеся за власне здоров’я звертайтеся до відділу організації досліджень ДУ “Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України”, які направлять на дослідження продукцію до токсикологічної лабораторії, що проводить вимірювання вмісту нітратів іонометричним методом згідно ДСТУ 4948:2008 ”Фрукти, овочі та продукти їх перероблення. Методи визначення вмісту нітратів“,  проведення досліджень та передача протоколу у відділ організації досліджень займе не більше години. Вам нададуть офіційний висновок з результатами вимірювання. Ціна вимірювання на нітрати у овочевій продукції з ПДВ складає 25,04гр. за одну пробу.

Для дослідження овочевої продукції  та баштанних культур необхідно звернутися за адресою: м. Кропивницький, вул. Тобілевича, 24( телефон  для довідок   33-20-16     відділ організації досліджень).

Відділ організації дослідження фізичних і хімічних факторів та епідеміологічного нагляду за неінфекційними хворобами ДУ “КОЛЦ МОЗ України”

http://labcentr.kr.ua

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges