Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

За вісім місяців поточного року на Кіровоградщині на лептоспіроз захворіло четверо людей

20.09.2019

 Випадки реєструвалися в Бобринецькому, Гайворонському, Устинівському районах та в м. Олександрії. Ще один випадок зареєстрований у вересні у молодого чоловіка Олександрійського району, який на даний час отримує лікування у відділенні  інтенсивної терапії. 

  В 2018 році в області зареєстровано 12 випадків захворювання на лептоспіроз, з яких 2 закінчились летально. Встановлено, що більшість випадків захворювань була пов’язана з купанням або рибалкою у непроточних водоймах, забруднених сечою мишовидних  гризунів, які переносять збудники цієї інфекції.

Лептоспіроз – спільне для людей і тварин небезпечне інфекційне захворювання, яке викликається мікроорганізмами – лептоспірами.  Цей збудник потрапляє у навколишнє середовище із сечею хворих тварин, або носіїв інфекції. Людина заражається лептоспірозом при купанні в дрібних водоймах, ставках, озерах, під час рибної ловлі, під час догляду за хворими тваринами чи розбиранні їх туш, через недотримання правил особистої гігієни. Спеціалісти  констатують традиційне збільшення кількості хворих на лептоспіроз з травня по жовтень.

Джерелом інфекції – є велика рогата худоба, кози, вівці, коні, собаки, сірі пацюки, полівки, водяні щури, а також хутрові звірі. Лептоспіри можуть проникати в людський організм не тільки через шлунково-кишковий тракт, а й через пошкоджену шкіру і слизові оболонки. Навіть непомітні ушкодження, подряпини можуть стати місцем проникнення інфекції.

 Характерною ознакою захворювання –  є біль у литкових м’язах. Іноді хворі не можуть не тільки ходити, але й триматися на ногах. Без своєчасного лікування захворювання лептоспірозом може призвести до тяжких наслідків (ураження нирок, печінки і т. д.) чи до смерті. Хворому на лептоспіроз необхідна своєчасна госпіталізація. І, звичайно, ні в якому разі не можна займатися самолікуванням.  Від людини до людини  – лептоспіроз не передається.

 Величезне значення мають: захист житла, продуктових складів та інших об’єктів від проникнення в них гризунів, захист водоймищ від можливих забруднень гризунами, сільськогосподарськими тваринами, знищення щурів і мишей. Купатися необхідно в спеціально відведених місцях.

http://labcentr.kr.ua

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges