Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Об’єднання громад: добровільність зі знаком плюс чи мінус?

7.10.2019

6 жовтня, у селі Володимирівка Знам’янського району відбулися збори. Серед присутніх були не тільки самі володимирівці, а й мешканці сусідньої Новороманівки та гості з села Суботці. 

Нагадаємо, що на сьогодні у Знам’янському районі створено одну Дмитрівську об’єднану територіальну громаду.  Процес добровільного об’єднання громад триває. Нещодавно Суботцівська сільська рада почала активно впроваджувати в життя наміри створити у Знам’янському районі велику громаду, до її складу потенційно можуть ввійти -   Суботці, Костянтинівка, Коханівка Суботцівської сільської ради, сіл Богданівка, Кучерівка Богданівської сільської ради, сіл Володимирівка, Новороманівка, Саблине Володимирівської сільської ради, сіл Казарня, Барвінівка, Глибока Балка, Милова Балка, Нововодяне, Новополяна Казарнянської сільської ради, сіл Трепівка, Долино-Кам’янка, Зелений Гай, Копані, Новотрепівка, Спасо-Мажарівка, Топило Трепівської сільської ради, сіл Мошорине, Васине Мошоринської сільської ради, сіл Петрове, Новоолександрівка Сокільники Петрівської сільської ради з центром у селі Суботці Знам’янського району Кіровоградської області.

Із перерахованих населених пунктів с. Богданівка у рамках правового поля чітко проходить шлях волевиявлення бажання громади приєднатись до Суботцівської ОТГ, село Петрове – має вектор співпраці і підписання меморандуму та перспективи об’єднання до м. Знам’янка, а у подальшому Знам’янської ОТГ.

Тож, 6 жовтня, біля сільської ради с. Володимирівка люди міркували, куди приєднуватись їм і які децентралізаційні процеси мають розпочатись на території.

Обізнаність володимирівців про реформу дуже низька, хтось десь чув, хтось знається на рівні укрупнення території. Сільський голова  Людмила Грібеннікова звернулась до громади і вкотре наголосила, що  готова виконати будь-яке волевиявлення людей у питанні об’єднання. Нині розроблені понад 2 тис. опитувальників і вже найближчим чином у кожній хаті села буде проанкетовано громадян і визначено їх позицію.

  • У кожному селі буде створено ініціативну групу, без участі депутатів, та буде проведено опитування. 12 жовтня ми ініціюємо офіційно громадські слухання у с. Володимирівка, де більшістю голосів вирішимо, куди люди бажають об’єднуватись. – звернулася на зборах Людмила Грібеннікова.

Право виступу мали і ще представники села Суботці в особі тимчасово виконуючої обов’язки сільського голови Тетяни Стрельцової, котра зауважила, що створення Суботцівської ОТГ у склад якої ввійде і с. Володимирівка з сусідніми невеличкими селами – то краща альтернатива для людей.

  • Ми вже надіслали пропозицію про створення ОТГ разом, ми чекаємо вже місяць, але досі відповіді не отримали, - зауважила Тетяна Стрельцова, - ви маєте право вирішувати тільки самі.

 

Виступали під час зборів і представники Знам’янської міської ради, члени робочої групи у питання створення ОТГ Наталія Тишкевич та Наталія Тесленко. Вони наголосили, що сполучення між Володимирівкою у Знам’янкою значно ближчий ніж між Володимирівкою та Суботцями, та й інфраструктура міста вже сформована у питаннях роботи поліції, пожежних, медицини. Тому, Володимирівці можуть прийняти рішення про об’єднання з м. Знам’янкою теж.

Про те, що нині гостро розглядається питання укрупнення районів говорив заступник голови Знам’янської райради Дмитро Молодченко, а це значить, що на засіданні робочої групи було прийняте рішення продовжити процес створення ОТГ в районі за перспективним планом – вже існуюча Дмитрівська ОТГ і перспектива створення Суботцівської ОТГ. Головне – треба зберегти інфраструктуру району і по можливості приєднати його у перспективі до Кіровоградського району.

Підготувала Оксана Войчишина

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges