Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

Із життя та сьогодення музичної школи ім. Миколи Лисенка

26.11.2019

Останній великий Міжнародний фестиваль-конкурс «Сходинки до майстерності», де серед 170 учасників,  вихованці Знам’янської дитячої музичної школи ім. Лисенка посіли перші місця та вибороли Гран-прі –  це   гордість і успіх всієї Знам’янки. Як відбувалася підготовка юних талантів та що нового у стінах   музичної школи, журналісти KOMORA.INFO поцікавились для всіх читачів. 

Наповнюючи кожну кімнату  мелодіями, звуки вилітають у великий коридор приміщення музичної школи. Тихою ходою, щоб не завадити жодному заняттю, ми прокрадаємось до кабінету директора закладу Сергія Івасенка. Йому завжди є що розповісти. У календарних подіях називає десятки імен вихованців, пригадує за господарську частину роботи, а тоді знову тішиться новинками – цього разу новими інструментами, які тільки придбали за кошти міського бюджету та привезли до школи.

На фото старі інструменти

На фото нові інструменти

Не проходить і п’яти хвилин – і в руках вчителя Сергія Володимировича лунає акордеон, він ще навіть не звик до дотиків пальців по клавішам, а вже діти один за одним на заняттях поспішають відчути гру на новому інструменті. Нині по класу  баяна та акордеону у школі навчається  22 дитини, багато  з них стали переможцями і міжнародних та всеукраїнських конкурсів, а інструменти востаннє  поновлювали  35 років, тому, це дуже необхідне придбання. Сергій Івасенко додає, що серед іншого, нині новенькі, щойно куплені для вихованців школи: баян, труба, сім скрипок.

Поступово у музичній школі оновлюються не тільки музичні інструменти, а й засоби навчання. Нещодавно сім комплектів меблів, ноутбук і проектор було придбано та встановлено для використання у класі  з предмету сольфеджіо.

Велика цінність і ще більша нагорода, коли вихованці музичної школи ім. Лисенка стають призерами, переможцями різних конкурсів. Останній тріумф нагород був на VI Міжнародному фестивалі «Сходинки до майстерності», який відбувся на початку листопада 2019 –го року у Кропивницькому, де ГРАН-ПРІ конкурсу виборов оркестр народних інструментів (керівник Булах Р.В., концертмейстер Тихонюк О.В.); I місце - Почхуа Єгор (акордеон, викладач Шамаль Г.В.),  І місце- вокальне тріо у складі: Джулай Катерини, Нагорної Марії, Булино Юліани (викладач Гумененко А.А., концертмейстер Черепанова А.В.); І місце - Стриженко Лариса ( викладач Малініна Д.О., концертмейстер Черепанова Г.В.).

Одна з членів журі голова ради директорів мистецьких шкіл Кіровоградської області Євгенія Малявкіна відмітила: «Я дякую директору музичної школи міста Знам’янка за якісну підготовку до різноманітних конкурсів і зокрема конкурсу «Сходинки до майстерності». Я розумію, що це робота всього викладацького складу школи, але Ваш оркестр народних інструментів – зірочки, вони заслуговували на гран-прі. Чудове виконання, гарний смак, гарно одягнені виконавці – це бачити просто насолода для журі та глядачів».

Зараз кількісний склад   оркестру народних інструментів налічує 23 особи, Це творчо активні учні школи, багато з яких є повноцінними виконавцями – солістами. На допомогу приходять і викладачі з фаху, завдяки чому оркестр звучить більш професійно.   На Міжнародному фестивалі -конкурсі «Сходинки до майстерності»   оркестр виконав твори Карла Джексона «Палладіо» та Майкла Джексона «Пісня Землі». Аранжуванням цих композицій займалася викладач теоретичних дисциплін  та концертмейстер оркестру Олена Тихонюк, вона ж і пригадала, як ці твори виникли в репертуарі вихованців:

  • Перший твір «Палладіо» запропонували для вивчення самі діти,  наша колишня вихованка Аліса Гіль (клас сопілки) попросила послухати твір, він сподобався всім. Там дуже великий темп і непросте виконання, але всі разом вирішили взятись за роботу вивчення і мали успіх, а твір Майкла Джексона взяли в роботу  під час підготовки лекції про сучасну музику.  

Раїса Булах, керівник оркестру народних інструментів,  розповіла що рівень міжнародного фестивалю показав дуже широкий спектр виконавців з високим рівнем виконавської майстерноств  з усієї України і не тільки, за підсумками фестивалю було відмічено майстерність аж шістьма гран-прі.

Ми бажаємо подальших успіхів всім вихованцям та викладачам музичної школи ім. Лисенка, яскравих конкурсів і не менш яскравих перемог!

Підготувала Оксана Войчишина

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges