Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

Іоанна Хрестителя 20 січня: що можна і заборонено робити в це свято

20.01.2020

Іоанна звуть також Предтеча, тому що найважливішою частиною його служіння була проповідь про швидке пришестя Месії. 

20 січня віряни відзначають свято Собор Іоанна Предтечі, Собор Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна.

У цей день вшановують Іоанна Предтечу, який хрестив Ісуса Христа у водах Йордану.

Ще одне свято на честь Іоанна відзначається через день після свята Хрещення Господнього. У водах річки Йордан він здійснював усім охочим особливий обряд очищення, який сьогодні називають ще «йоановим хрещенням». Саме через нього сам Іоанн отримав ім'я Хреститель.

Іоанна звуть також Предтеча, тому що найважливішою частиною його служіння була проповідь про швидке пришестя Месії, Помазаника Божого, обіцяного Богом народу Ізраїлю. І ось одного разу, здійснюючи хрещення в йорданських водах, Іоанн з подивом побачив, що прийшли до нього люди Ісуса з Назарету. Іоанн одразу впізнав Спасителя і, як повідомляє Євангеліє, здивувався. «Мені треба хреститися від Тебе чи тобі йти до мене?», сказав Іоанн Ісусу, на що Спаситель відповів: «потрібно нам виконати всяку правду», і прийняв хрещення від Іоанна.

День Івана Хрестителя: традиції, що потрібно зробити

Віряни від самого ранку йдуть до церкви на службу. Потім відзначають свято Іоанна Хрестителя. У наших предків було заведено згодовувати тваринам залишки зі святкового столу.

Це спокійний домашній день, адже після цілої низки свят — усі повертаються до буденних справ. Планують роботу на наступні кілька тижнів, готуються до весілля чи просто відпочивають перед трудовими буднями.

Нарешті, можна повертатися до рукоділля: шити, в’язати, вишивати. Під час різдвяних справ ці заняття були під забороною, та й часу для них не вистачало. Тепер, господині витрачали вільний час на в’язання чи вишивання одягу, скатертин, постілі. Часто, щоби було веселіше займатися рукоділлям — дівчата влаштовували цілі вечорниці. За посиденьками кожна займалася своєю справою, а між тим — можна було говорити, співати пісень, обмінюватися новинами.

Після Йордану настає кількатижневий період, під час якого можна справляти весілля і співати пісні. Після нього наступає найсуворіший Великий піст.

Заборони в Собор Іоанна Предтечі

Кажуть, що в цей день не можна вмиватися, бо, за повір'ям, це віщує обман іншими людьми.

Категорично заборонено приймати подарунки від сторонніх. 

У свято Іоанна Хрестителя забороняється виконувати будь-яку важку господарську роботу. Наші предки 20 січня влаштовували посиденьки, за що дата отримала в народі назву «ледачий день».

http://www.uarp.org/

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges