Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

На Кіровоградщині члени ДВК ймовірно намагалися переписувати протокол підрахунку голосів на території та поруч з ТВК

26.10.2020

На Кіровоградщині у Світловодський міській ТВК члени з двох дільниць № 350661 та №350799 на території ТВК та в машині поруч з приміщення ТВК ймовірно намагалися переписувати протокол підрахунків голосів. Спостерігачі ОПОРИ викликали поліцію і написали заяви в правоохоронні органи. 

Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, ці дві дільниці територіальна виборча комісія відправили на уточнення. Одні члени ДВК сіли в машину і почали ймовірно переписувати протоколи підрахунку голосів. А інші члени виборчої комісії вносили дані в протокол прямо в приміщенні ТВК.

Дільниця № 350799 знаходиться через дорогу із приміщенням, де проходить засідання членів ТВК.

Нагадаємо, що відповідно до частин 37-39 статті 250 Виборчого кодексу України виборчі бюлетені з голосами виборців, поданими за кожного з кандидатів у депутати, включених до територіального виборчого списку кожної організації партії, запаковуються у пакети. На пакеті зазначаються назва місцевих виборів, номер територіального виборчого округу, номер виборчої дільниці, назва організації партії, прізвище кандидата та його порядковий номер у територіальному виборчому списку організації партії, кількість запакованих виборчих бюлетенів, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка комісії. У той же час, виборчі бюлетені з голосами виборців, які підтримали увесь територіальний виборчий список від організації партії, не підтримавши окремого кандидата у депутати, запаковуються у пакет. На пакеті зазначаються назва місцевих виборів, номер територіального виборчого округу, номер виборчої дільниці, назва організації партії, кількість запакованих виборчих бюлетенів, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка комісії. Пакети з цими виборчими бюлетенями, з голосами виборців, які підтримали територіальний виборчий список кожної організації партії, запаковуються в один паперовий пакет. На пакеті зазначаються назва місцевих виборів, номер територіального виборчого округу, номер виборчої дільниці, назва відповідної організації партії, кількість запакованих виборчих бюлетенів, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка комісії.

У той же час, відповідно до частини 2 статті 158-3 Кримінального кодексу України  підробка або незаконне виготовлення виборчої документації, документації референдуму, використання або зберігання незаконно виготовленої чи підробленої виборчої документації, документації референдуму, а так само включення до виборчої документації чи документації референдуму завідомо недостовірних відомостей караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років.

Передача запакованих виборчих документів ДВК (бюлетені, протокол про підрахунок голосів) відбувається виключно на засіданні ТВК. За результатами розгляду документів ТВК може доручити ДВК розглянути питання про внесення змін до протоколу про підрахунок голосів без перерахун-ку бюлетенів (виготовлення протоколу про підрахунок голосів на виборчій дільниці з позначкою «Уточнений»). Такі зміни до протоколу повинні вноситися на засіданні ДВК, натомість первинні протоколи та виборчі бюлетені у цей час зберігаються у приміщенні ТВК. Складання та підписання протоколу про підрахунок голосів без проведення засідання ДВК є злочином, передбаченим частиною 1 статті 158-3 ККУ (фальсифікація виборчих документів).

За коментарями звертайтеся:

Зоя Лебідь, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області.

тел.: 0957943072

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.oporaua.org/

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges