komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

#ПакетНеПотрібен: ТОП-5 причин відмовитися від пластику

22.12.2020

Верховна Рада України розглянула  у другому читанні законопроєкт №2051-1 про обмеження обігу пластикових пакетів. З набранням чинності якого, поступово за 9 місяців з обігу має бути виключено надлегкі пластикові пакети, легкі пластикові пакетів товщиною до 50 мкм та оксорозкладні пластикові пакети. 

Однак, не чекаючи заборон, від пластикового пакету вже сьогодні може відмовитися кожен. І для цього є принаймні 5 вагомих причин:

  1. Пластикові пакети можуть негативно впливати на здоров’я людини. Адже при їх виробництві використовується низка шкідливих речовин. Наприклад, свинець та неорганічні  барвники. Для з'єднання швів часто застосовують хімічний клей. Тож, кладучи у такий пакет їжу, варто замислитися чи цілком це безпечно.

Крім того, викинутий на смітник, пластиковий пакет розпадається на мікроскопічні шматочки, що забруднюють ґрунти та воду, а отже потрапляють у продукти харчування.

Згідно з дослідженням The University of Newcastle Australia, проведеним на замовлення Всесвітнього фонду дикої природи, за тиждень з водою та їжею людина може споживати до 2000 тис. мікроскопічних шматочків пластику. Це приблизно 5 г, що еквівалентно кредитній картці.

  1. Пластикові пакети забруднюють землю та воду. За даними дослідження The Guardian, щороку близько 11 мільйонів тонн пластику опиняється у Світовому океані. Якщо такі тенденції залишаться, до 2040 року кількість пластикових відходів зросте до 29 мільйонів тонн на рік, що рівнозначно 50 кг пластику на кожен метр берегової лінії у світі.
  2. Пластикові пакети вбивають тварин. Щороку близько 1 млн. птахів та 100 тис. тварин помирають від пакетів, плутаючи їх з їжею.
  3. Пластикові пакети переживуть вас та ваших нащадків. Адже вони розкладаються у довкіллі 100-500 років. Ще й досі жоден виготовлений пакет повністю не розклався. 
  4. Купуючи пластиковий пакет, ви сприяєте глобальному потеплінню. Ви створюєте попит на їх виробництво, а отже підтримуєте процеси глобальної зміни клімату та берете активну участь у виснаженні невідновлюваних ресурсів. Адже такі пакети виготовляються з поліетилену – речовини, що отримується при переробці сирої нафти та природного газу. Для виготовлення 1 тис. пакетів необхідно 35 л нафти.

Джерело -https://mepr.gov.ua/

 Також читайте:

З 1 СІЧНЯ 2021 РОКУ  ВОДА ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ  «ДНІПРО-КІРОВОГРАД» ДОРОЖЧЕ

Підтримати сайт: ПриватБанк 5169 3305 2225 4728

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges