komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

"Жіночий Дзен" Ірини Варакути

29.03.2021

Успіх – це виключення з будь-яких правил. Таке формулювання мене надихнуло розповісти про знам’янчанку, яка поки що не має титулів та почесних відзнак всеукраїнського чи обласного рівня, але все у своєму житті робить натхненно і на результат. Знайомтесь – Ірина Варакута: мама трьох дітей, активна громадська діячка, і жінка, яка шукає  японську філософію дзен в українському просторі сьогодення. 

Скільки разів я зустрічала Ірину, стільки ж вона мала гарний настрій. Тендітна і усміхнена, націлена і мотивуюча.

  • Іро, ти очолюєш міську громадську організацію «Жіночий Дзен». Цікава назва і не менш цікаві проекти, про які хочеться дізнатись більше.
  • Мені 35 років. Щодо дзену, то я не можу сказати, що дуже глибоко заглиблювалася в цю філософію. Це більше на інтуїтивному рівні, коли хочеться перейняти позитивні аспекти певної філософії та наблизити її до нашого сприйняття через призму нашого менталітету та притаманних йому рис відкритості, щирості та готовності пізнавати нове, перебуваючи в гармонії із собою та Всесвітом. У громадському розумінні місії  для мене - це щастя бути жінкою, щоб кожна жінка, кожна людина, яка прийшла до нас, знайшла своє натхнення, свій дзен – щастя бути тут і зараз.

У жовтні 2019 році виникла ідея зареєструвати свою діяльність як громадську організацію «Жіночий Дзен», про яку Ви говорите, але моя історія громадської активності почалась раніше. У 2018 році я повернулася до Знам’янки з Кропивницького, почала організовувати майстер-класи, стала волонтером міського краєзнавчого музею і потроху занурилась у міське  життя.

 


Ідея проектів Ірини Варакути у місті, як і філософія з далекої Японії  - оглянутись навколо, уважно вдивлятись в реальність, діяти, а не міркувати про дії ,  приймати навколишній світ таким, як він є, та бути відкритим до нього.

Без перебільшень, кожен задум, ініціатива ГО « Жіночий Дзен»  -  про небайдужість до світу навколо.

  • Кожного місяця я з командою проводжу у Знам’янці майстер-класи, вони поділяються на кілька напрямків: освітні, психологічні, та хенд-мейд. Це створення простору у часі, де можна не тільки власноруч виготовити печиво, а й разом з психологами зануритись у свій світ аналізу або ж повчитись новим навичкам, - додає Ірина. - Минулого літа до Дня незалежності України у парку ми проводили  акцію малювання великої мапи України, де на полотні всі бажаючі могли щось намалювати чи написати. Дорослі знам’янчани залишали побажання, маленькі дітки – свої долоньки.

Тоді ж ми ми зробили патріотичну фотозону, де всі бажаючі могли сфоткатися безкоштовно, та за бажанням покласти гроші до скриньки волонтерів ГО "Майдан".

Одна з останніх моїх ідей – це проводити надихаючі зустрічі жінок, де кожна з цікавих особистостей (жінка) розповідає про своє життя. Таких зустрічей було вже дві. Участь брали чотири спікерки, серед яких: художниця, дизайнерка одягу, журналістка і астропсихологиня.

Я дуже хочу, щоб такі зустрічі були приводом різноманітних обмінів між жінками, які б надихали, розпочинали  нові звершення.

Також маємо ще один яскравий реалізований фотопроект «Жінки міста», де  через фотографії жінок-знам’янчанок ми показали  їхню роботу, захоплення, творчість. Нашими героїнями стали лікарка, вчителька, художниця і так далі...

 

  • Який з проектів Ви бажаєте продовжити у 2021 році?
  • Це проект – розмальовування парканів міста, ми його почали у 2020 році і вже зробили малюнки спортивної тематики на паркані біля міського стадіону. Плануємо продовжити цю ідею і зробити так, щоб у Знам’янці деякі паркани почали виглядати як артоб’єкти і несли освітню, пізнавальну функцію. Також це будуть паркани з малюнками національної символіки, за наміром їх має бути не менше 12 артоб’єктів.

Наразі у нас визначено й інші пріорітетні напрямки на 2021 рік:соціальний, культурний і освітній. Плануємо започаткувати і туристичні проекти.

Першочергово бажаємо підписати меморандум про співпрацю з міським краєзнавчим музеєм та міською центральною бібліотекою. На сьогодні маємо перемовини щодо створення регіонального представництва з громадською організацією ГО "Інша Жінка/Divergent Woman".

 

Маємо бажання започаткувати ще один напрямок діяльності – рух «Добродар», коли люди обмінюються речами. Ми вже створили вайбер-групу, інстаграм в цьому напрямку, але перенесемо його в реальність сьогодення. Ми не встановлюємо ні ціни, ні подяки за все, що можна взяти, це принципово.

 

- Розкажіть більше про свою команду однодумниць? Хто ці знам’янчанки?

- Команда невеличка, зараз нас активних 7 жінок, але прихильників  більше – до 15 чоловік. Це різні дівчата: фотографині Яна Кисіль, Анна Григор’єва, викладачка іноземних мов Євгенія Дуднік,   освітянка  Христина Швець, вишивальниця Ліда Курілова, кулінарка Аліна Старіченко та інші...

- Яким би ти хотіла бачити в цілому громадський простір Знам’янки, які маєш з цього приводу думки?

- Напевно, як і інші громадські організації в місті, ми  мріємо про те, щоб був простір, тобто приміщення, де б відбувався обмін, спілкування між різними напрямками громадських організацій, коворкінг. Важко, звичайно, з фінансовими питаннями, зараз я подала аплікаційну заявку на грант з організаційного розвитку, за умови  підтримки нас, це націлить  на вибудовування стратегії діяльності. У нас є ідея провести у місті фестиваль локальних брендів, масштабно залучити всі проактивні громадські організації міста.


-Якою ти бачиш свою формулу успіху у громадській діяльності?

- Потрібно вірити в себе і любити те, що ти робиш...постійно розвиватись і шукати нові рішення. Люди, яких я зустрічаю, у своїй більшості є моїми однодумцями, це надихає розвивати задуми і робити все більше і більше. Навіть невдачі нас вчать, перепони змушують нас замислитись над ситуаціями і досягати цілей, але поміркувавши.

Зараз я стала ще членом Громадської ради при Знам’янській міській раді, я сподіваюсь, що це буде ще один новий етап моєї діяльності.

Після народження моїх трьох дітей, я зрозуміла, що немає нічого неможливого, всі наші зусилля можуть бути помножені 24 на 7. Я намагаюсь втілити в життя десятки ідей, щоб  надихнути інших.

-Які історії успіху жінок надихають тебе?

- Кожна жінка - особистість, з цілями і переконаннями. Прикладом для мене є голова ГО "Інша Жінка/Divergent Woman" Юлія Цибульська.  Їх представництво зараз є у Кременчуці, але ця громадська організація  розширює мережу, я дуже прагнула познайомитись з їх керівницею, і здивувалась, коли вона до мене зателефонувала і запропонувала співпрацю. Тож, далі буде,  ми ще допоможемо, надихнемо жінок Знам’янки розвиватись разом!

 

Чимало великих успіхів  починалися з нуля, але через своє прагнення до мети, докладання великих зусиль, люди досягають  реалізації ідей на будь-якому рівні.  І хочеться, щоб у житті цієї жінки за тендітністю, ніжністю, бажанням відзеркалювався великий успіх, який вже має перші кроки небайдужості, сили намірів і підтримки всіх тих, хто прагне змінювати простір і час на краще!

Оксана Войчишина

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges