Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

Спорт

Третє місце на обласних змаганнях

02.04.2018

Відбувся фінальний етап чемпіонату Кіровоградської області з футзалу, що проходить у залік ОСІ серед команд ОТГ, районів та міст області у 2018 році.

Команда Знам’янського району (тренер Олександр Довженко), нагадаємо, стала переможницею другої групи, в якій суперниками були команди Новгородківського, Олександрійського та Новоукраїнського районів. Перемога в групі дала путівку до фінального етапу змагань, який пройшов 31 березня. Згідно жеребкування команда нашого району потрапила до групи «ІІ», у якій суперниками були команди Новоукраїнської ОТГ, Кіровоградського та Гайворонського районів.
Перед фінальним етапом у нашої команди сталися зміни. Не міг команді допомогти Роман Дарьєв, який на груповому етапу був одним з кращих бомбардирів команди. Також Олександр Зайцев зміг зіграти лише дві гри з чотирьох. Натомість змогли зіграти Олександр Паламарчук та Борис Сафронов, які не грали на груповому етапі. Забігаючи наперед, відзначимо, що Борис Сафронов був одним з найкращих гравців фінального етапу.

У першому турі групи «ІІ» Знам’янський район зустрічався з Гайворонським. Після стартового натиску воріт гайворонців, коли було створено кілька стовідсоткових моментів, але не реалізовано, гра дещо вирівнялася. А на 5-ій хвилині матчу команда з Гайворону відкрила рахунок. Але не довго вона вела в рахунку. Через дві хвилини після передачі Бориса Сафронова Олександр Зайцев зрівняв рахунок. А на останній хвилині першого тайму матчу в контратаці Олександр Зайцев вивів вперед Знам’янський район – 2:1. Не встигла хвилинна стрілка годинника у другому таймі зробити три оберти як Борис Сафронов довів рахунок до 3:1 на користь Знам’янського району. З цим рахунком і завершився звітний матч. У іншому матчі першого туру цієї групи Новоукраїнська ОТГ з рахунком 10:2 розгромила команду Помічнянської ОТГ, яка на рівних трималася до вилучення (на той час програвали 0:2), після якого у них «гра посипалася».

У другому турі групи «ІІ» для Знам’янського району легкою гра з Помічнянською ОТГ не видалася. Молода команда суперника грамотно грала і проводила небезпечні атаки. Рахунок 0:0 тримався 11 хвилин, а за 10 секунд до завершення першої половини зустрічі Олександр Зайцев у контратаці відкрив рахунок. Початок другого тайму матчу для команди Знам’янського району був провальним – суперник зрівняв рахунок і міг ще двічі забивати, але футбольна фортуна була на боці нашої команди. А за кілька хвилин до завершення матчу Борис Сафронов вивів вперед команду Знам’янського району – 2:1. У іншому матчі туру Новоукраїнська ОТГ з мінімальним рахунком 1:0 перемогла Гайворонський район.

У останньому турі групи «ІІ» вирішувалася доля путівок до фіналу та «бронзового» матчу в очній зустрічі Знам’янського району та Новоукраїнської ОТГ. Команду нашого району влаштовувала лише перемогу і тому приходилося ризикувати в цьому матчі. На 5-ій хвилині матчу гравець команди Знам’янського району Павло Яровий відкрив рахунок. Вже за кілька хвилин суперник зрівняв рахунок – був забитий курйозний гол за допомогою подвійного рикошету від гравців нашої команди. А ще через кілька за фол останньої надії був вилучений голкіпер Новоукраїнської ОТГ Олександр Корінний. Після розіграшу штрафного Олександр Постільняк вивів вперед команду Знам’янського району – 2:1. До перерви супернику вдалося зрівняти рахунок – 2:2. У другому таймі матчу приходилося ризикувати, намагаючись вирвати таку потрібну перемогу. Але в середині тайму команда Знам’янського району пропустила ще один м’яч. На дві хвилини до завершення матчу вдалося зрівняти рахунок – 3:3. Знову ризик і знову пропущений м’яч – 3:4. На жаль, вийти до фіналу не вдалося, але команда Знам’янського району віддала всі сили, демонструючи характер. Відзначимо, що у цьому матчі не міг допомогти Олександр Зайцев. Також бажала кращого робота арбітрів – усні невдоволення та апелювання були з боку обох команд.

У групі «І» перше місце посіла команда Долинського району, яка здобула три перемоги у трьох матчах. На друге місце претендували Кіровоградський та Новомиргородський райони. Лише завдяки більшій кількості забитих м’ячів друге місце посів Кіровоградський район. Відзначимо, що команда Новомиргородського району у третьому турі на останній хвилині матчу з Голованівським районом не реалізувала пенальті – м’яч влучив у штангу воріт. Якби новомиргородці реалізували пенальті, то вони б вийшли до «бронзового» фіналу.
У матчі за 7-8 місця Голованівський район та Гайворонський район порадували результативною грою, а перемогу здобули голованівці. У матчі за 5-6 місця боротьби не вийшли – команда Новомиргородського району з рахунком 0:3 поступилася Помічнянській ОТГ. У фіналі перемогу здобув кривдник Знам’янського району по групі – Новоукраїнська ОТГ з рахунком 3:0 перемогла Долинський район.

У матчі за третє місце зустрічалися команди Знам’янського та Кіровоградського районів. Гра видалася досить напруженою, і як матч з новоукраїнцями, емоційним і з претензіями до роботи арбітрів. У третього арбітра виникли проблеми з простими арифметичними діями – лічба до 5-ти. У другому таймі кількість фолів в кіровоградців спочатку була чотири, а коли команда Кіровоградського району ще раз порушила правила, то у вони кількість фолів стала … ТРИ… У першому таймі команди обмінялися забитими м’ячами – рахунок відкрив Олександр Постільняк, а за кілька хвилин суперник зрівняв рахунок. А наприкінці матчу Олександр Постільняк пробив по воротах суперника – Борис Сафронов вміло підставив ногу і м’яч від нього влетів у ворота команди Кіровоградського району. Радості забитому м’ячу не було меж. Матч завершився з рахунком 2:1 на користь команди Знам’янського району, яка посіла третє місце серед 26 команд Кіровоградської області у змаганнях районів та ОТГ.

Фінал. Новоукраїнська ОТГ – Долинський район – 3:0

На церемонії нагородження переможець та призери отримали грамоти за зайняті місця та книги «Олег Блохин: Жизнь без черновиков» з рук головного спеціаліста Управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації Ігоря Петровича Ліподата.

Також зазначимо, що команда Знам’янського району нині «без практики». Першість району з футзалу пройшла у січні. Інші команди брали участь у чемпіонаті області з футзалу у різних лігах і перебувають у хорошій формі. Наприклад, команда Новоукраїнської ОТГ грала у Екстра лізі, де посіла четверте місце. Команди з Кіровоградського та Долинського районів відповідно сталися переможцями другої та третьої ліг. То ж здобуте третє місце у подвійній мірі є важливим досягненням.
Відзначимо, що участь команди Знам’янського району у фінальному етапі змагань відбулася за фінансової підтримки відділу освіти, молоді та спорту Знам’янського райдержадміністрації та Ростислава Олександровича Вакулика.

Головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Знам’янської РДА Віктор Слюсаренко