Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Спорт

Чемпіонат області з шахів для дітей у Знам’янці

4.02.2019

Тренування  для учасників Обласного чемпіонату з шахів – то захоплення, хобі, азарт і навіть звичка. Більшість учасників віком від 6 до 18 років змалечку від дідуся чи навіть бабусі дізнались про цю гру, потім їх за руку привели у шаховий клуб і більшість там лишились…и

Вперше у м. Знам’янка 2 лютого 2019 року відбувся чемпіонат з шахів для дітей. Як запевнив нас голова ради Федерації шахів і шашок Долинського району, майстер ФІДЕ та головний суддя Чемпіонату області для дітей Олег Чижиков, 20 років до 2017-го року на Кіровоградщині не проходили масштабні дитячі турніри з цього виду спорту.

  • Перший чемпіонат області для дітей був проведений в м. Олександрія у грудні 2017-го року, було всього 5 команд-учасниць, у 2018-му на змагання приїхало 6 команд, а того ж року у м. Долинська їх зібралось вже 7. Вперше у Знам’янці сьогодні діти грають у бліц-шахи, тобто партія по 5 хвилин. У турнірі в одній великій залі одразу бере участь 72 дитини.  Це вихованці шахових клубів з Помічної, Світловодська, Долинської, Олександрії, Знам’янки, Кропивницького та Новоукраїнки.

Завжди цікаво знайомитись з найбільш досвідченими гравцями та наймолодшими. Найменшою у цьому чемпіонаті стала Богдана Ладур з Долинської, їй всього 6 рочків, а серед хлопчиків іменинник того дня  - Ілля Олійник: «Я тільки почав ходити на тренування, мене привела бабуся Надія Борисівна, яка показала як грати в шахи. У мене сьогодні день народження, але я тут, бо хочу спробувати пограти з іншими. Я вже встиг і програти, і виграти.»

  • Вчити діток грати в шахи треба з 3-4 років, - додає Олег Анатолійович, - у 5 років вже пізно, саме до цього часу у дитини на 80% формується відкритість світу, а пізніше – дитина починає вчитись приховувати інформацію. З мого великого досвіду (з 1986 року) скажу, що дітки, які тренуються з дитячого садочка, у школі дуже самостійні, вони відповідальні і сконцентровані. Нині більше ніж у 30-ти країнах світу шахи введено як обов’язковий предмет у школі, на жаль, у нас ще до цього не дійшли…

Заняття у шаховому клубі Олега Чижикова – то окрема розмова, адже тренер має унікальну практику виховування професійних шахистів, чемпіонів Європи, серед них Олександр  Рахматов. Він радить усім дорослим, які помічають у дітях симпатію до гри в шахи, не губити цю ниточку. Щоп’ятниці у шаховому клубі Олега Чижикова час дозвілля, спілкування і чаювання зі смаколиками. Навіть під час чемпіонату Олег Анатолійович постійно оточений дітьми…

Одним із фаворитів дитячого чемпіонату був Іван Логвінов (м. Кропивницький), він посів 3-є місце у своїй віковій категорії хлопчиків 2007-2008 р. н. Тренується більше року,  дома грає щодня. Особисте найбільше досягнення – третій розряд у шахах.

Серед дівчат одна навпроти одної сиділи Ольга Огульчанська та Сюзанна Кадур, їм по 12 років і вже 5 з них вони грають у шахи. Обидві дівчинки з Олександрії, подруги, але на турнір приїхали позмагатись за перемогу з усіма дівчатками їх віку. Як результат, сильніших за цих двох спортсменок саме у їх віковій категорії не було. Сюзанна Кадур виборола 1-е місце, а Ольга Огульчанська -  друге.

Знам’янська команда шахістів була однією з найчисельніших. Нагадаємо тренує дітей Максим Ковальчук у шаховому клубі «Біла тура» при міському Палаці культури. За підсумком змагань спортсмени вибороли 10 комплектів медалей. Серед них два чемпіони області: Анна Добровольська (2011 р.н.) та Дмитро Борзенко (2007-2008 р.н.). Почесне друге місце посіли – Матвій Борзенко (2009-2010 р.н.), Ігор Павленко (2011р. н.), Неоніла Мінько (2009-2010 р.н.), Дарія Васильєва (2007-2008 р.н.) Треті місця за  Кирилом Федорець (2011 р.н.), Давидом Манвелян (2009-2010 р.н.), Єгором Алексєєнко (2005-2006 р.н.), та  Анастасією Питель (2008-2009 р.н.).

Зведена таблиця Чемпіонату області з шахів для дітей.

Хлопці (до 8 років)

І. Захар Барабан (Долинська)

ІІ. Ігор Павленко (Знам’янка)

ІІІ. Кирило Федорець (Знам’янка)

Хлопці 2009-2010 р.н.

І. Тимур Поліщук (Долинська)

ІІ. Матвій Борзенко (Знам’янка)

ІІІ. Давид Манвелян (Знам’янка)

Хлопці 2007-2008 р.н.

І-ІІ. Дмитро Борзенко (Знам’янка)

І-ІІ. Ярослав Петринський (Кропивницький)

ІІІ. Іван Логвінов (Кропивницький)

Хлопці 2005-2006 р.н.

І. Костянтин Мезінець (Олександрія)

ІІ. Гліб Старцев (Новоукраїнка)

ІІІ. Єгор Алексєєнко (Знам’янка)

Хлопці 2003-2004 р.н.

І. Геворг Абовян (Олександрія)

ІІ. Євген Дементьєв (Петрове)

ІІІ. Денис Ткаченко (Помічна)

Хлопці 2001-2002 р.н.

І. Роман Омельченко (Новоукраїнка)

ІІ. Данило Пойченко (Помічна)

 

Дівчата (до 8 років)

І. Анна Добровольська (Знам'янка)

ІІ. Богдана Ладур (Долинська)

ІІІ. Вікторія Бравицька (Новоукраїнка)

Дівчата 2009-2010 р.н.

І. Валерія Шеванюк (Долинська)

ІІ. Неоніла Мінько (Знам’янка)

ІІІ. Настя Питель (Знам’янка) та Ангеліна Титенко (Новоукраїнка)

Дівчата 2007-2008 р.н.

І. Діана Урсата (Олександрія)

ІІ. Дарія Васильєва (Знам'янка)

ІІІ. Анастасія Пазинич (Олександрія)

Дівчата 2005-2006 р.н.

І. Сюзана Кадур (Олександрія)

ІІ. Ольга Огульчанська (Олександрія)

ІІІ. Вікторія Андрушко (Новоукраїнка)

Дівчата 2003-2004 р.н.

І. Альона Тимошевська (Олександрія)

ІІ. Ірина Бельмега (Помічна)

ІІІ. Анастасія Андрушко (Новоукраїнка)

Підготувала Оксана Войчишина

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges