Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Спорт

Світ шахів на Кіровоградщині: сходинками відродження    

17.09.2019

 Два роки долинському шаховому клубу "Пішачок" - не  ювілей. І все ж свято! Для Федерації шахів і шашок Долинського району від міської ради на свято було отримано подарунок - електронний шаховий годинник. Тепер на Кіровоградщині  їх  вісім (у Кропивницького-5, у Знам’янці – 4, у Олександрії - 4). Долинська – єдине місто Кіровоградської області, де зараз можна проводити турніри з кубкової (олімпійської) системі на електронних годинниках з справедливим контролем часу з додаванням секунд за кожний зроблений хід. 

     Основне свято було у дітей! Юні шахісти з Олександрії приїхали на  день народження долинського «Пішачка». Відбулося два турніри. Найсильніші грали в матчі за Shaveningensystem (учасники з одного міста не грали один проти одного). Віктор Довгаль, Тимур Поліщук та Владислав Позняков (Долинська) були сильнішими, ніж Єгор Новак, Олександр Жарун і Гліб Степанюк (олександрійці). Вплинув досвід ігор наших хлопців у турнірах серед шахістів для дорослих.

     У другому турнірі грали менш досвідчені, починаючі шахісти за коловою системою – коли грають кожен з кожним. Всі партії виграла дворазова чемпіонка області долинчанка Валерія Шеванюк. Тільки їй програв її земляк учень 2-б класу третьої школи - Ілля Олійник. Він на другому місці. Перша премія в шаховому житті - хоча і бронзова, була виграна Олександром Захарієм з Олександрії. Навіть заради дитячих палаючих очей Олександра і Анастасії Гармаш (яка врятувалась у двох партіях), треба було провести зустріч дитячих збірних: Долинська - Олександрія.

     Під час перерви гравці в перший раз у житті спробували айс-крім. Готувати це блюдо просто, але не в Долінській, не в Олександрії немає такої речі. В результаті обох турнірів долинчани були сильнішими. Ось чому ця команда отримала більший кавун. Олександрійцям вручили  меншу ягоду. Чи були переможені? Ні!

      Не спонсори, а меценати цієї зустрічі (спонсор у заміну отримує щось, а меценат-філантроп тільки радість від того, що хтось став щасливіше) були два Васильовича - Володимир Дожджаник з Олександрії ("Сила людей") і Віталій Бездуган з Долинської ("BioJerelo").

      Обидва Васильовича, як дуже освічені люди, знають і розуміють що дає шахове навчання для дітей. Жодна дисципліна, яка в даний час викладається в нашій школі, не здатна навчити дитину тому, що може стародавня гра (шахи - це наука, спорт, мистецтво, психологія, можливість сортування вхідної інформації, аналізувати, приймати власне рішення і відповідати за нього). У 35 країнах світу, шахи є обов’язковим предметом в школі. Просто, від нічого не робиться, ніщо не вводиться в перевантажені програми освіти. А в 35 країнах чомусь знайшли можливість ввести у програму шахи!

  • З першого вересня Польща стала тридцять шостою країною. А у нас без клубів -  Олександрія, Світловодськ, Олександрівка. Ще трохи, і в цьому списку могла з’явитись і Долинська. Московський гроссмейстер Михайло Красенков, який переїхав до Польщі на початку 1990-х років, пропонував   мені їхати в Польщу, щоб вчити грати у шахи поляків. Тоді почався в цій країні шаховий бум і запрошували тренерів навіть з першим розрядом ( я тоді був ще кандидатом на mastrera). До речі, Михайло Володимирович отримав звання міжнародного гросмейстера в 1989 році, в рік, коли народився один з моїх найталановитіших і працьовитих учнів - Саша Рахманов. У цьому році Красенкову 30 років, як він гросмейстер, а гросмейстеру Олександру  Рахманову цього року в серпні виконалось тридцять років від роду, - пояснює голова Федерації шахів і шашок Долинського району, майстер ФІДЕ, Олег Чижиков.

 

     У столиці Югри в місті Ханти-Мансійську 9 вересня 2019 розпочався розіграш Кубка світу з шахів. Призовий фонд 1 600 000 доларів. Ті, хто зміг відібратись на цей турнір і навіть програти в першому колі, вже отримали на свою картку  $6000. Хто зможе пройти далі - суми виплачуються ще більше. Найбільший - володарю Кубка світу - 110 000 доларів, фіналісту - 80 000, решта від 10 000 до 60 000 доларів.

     Саша Рахманов зміг відібратись на цей турнір. У першому турі виграв у чемпіона Швеції, а в другому турі програв чемпіону Індії, першій дошці збірної цієї країни гросмейстеру Відіту і получив на свою картку 10 тисяч доларів. Лише два гросмейстера з України - Антон Коробов(дійшов до другого туру),  та Руслан Пономарьов(екс-чемпіон світу по версії ФІДЕ, програв у першому)відібрались на Кубок світу. Раніше було представництво наших шахістів серед 128 обраних гравців більшим(до десяти). Про це ми розмовляли  з Руслан Пономарьов на сесії ФШУ.

  • На засіданні Федерації в Києві розглядалося лише одне питання – стратегія розвитку шахів в Україні у 2020-2027 роках. Висновки – Президенту країни Володимиру Зеленському. Чи буде у нього достатньо часу для вивчення і відповідних заходів? Покаже майбутнє українських шахів., -  додає голова Федерації шахів і шашок Долинського району, майстер ФІДЕ, Олег Чижиков.

 

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges