komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Спорт

Таеквон-до для дітей у Знам’янці

19.08.2021

Що це за вид бойового мистецтва?

Таеквон-до (з корейської «шлях руки й ноги») — це контактний вид єдиноборств, що зародився понад 5 тисяч років тому в Кореї. На відміну від інших корейських бойових мистецтв, в таеквон-до не використовують зброї. Вважається, що людське тіло саме по собі дуже могутня зброя. 

 Філософія таеквон-до

Таеквон-до — це не тільки удари руками й ногами, це ще і духовний розвиток, який полягає у 5-ти принципах: чесність, наполегливість, самоконтроль, неприборканий дух, чемність. Ці прицнипи є головними не лише в даному виді бойового мистецтва, але й у житті кожного із нас.

 

Травматизм серед дітей

Незважаючи на те, що таеквон-до вважається одним з травмонебезпечних видів бойового мистецтва, травми серед спортсменів дитячого віку тут украй рідкісні. З метою запобігання травмування існує захисна екіпіровка (яка є обов'язковою під час тренувань і змагань спортсменів). Таеквондистів навчають не тільки прийомам, а й вчать уникати травм і не завдавати серйозної шкоди один одному (змагання та тренування проходять у лайт контакті).

До того ж перевага таеквон-до у тому, що цей вид єдиноборств включає у себе декілька напрямків розвитку спортсмена: «спаринги» та формальні вправи «туль», які не змушують спортсмена приймати участь у двобої. Кожен знайде свій шлях!

 

Для хлопчиків і дівчаток

Ще кілька десятків років тому таеквон-до вважався чоловічим видом спорту і дівчатка приходили в секції рідко. Сьогодні ситуація кардинально змінилася. В групах можна побачити в рівній мірі як дівчаток так і хлопчиків. В секціях немає ніяких розділень за статевою ознакою. Дівчата займаються нарівні з хлопцями. Багато видатних спортсменів стверджують, що тільки завдяки таеквон-до вони навчилися вчасно побачити грань і змогли зрозуміти те, що звичайні підлітки розуміють, вже зробивши непоправні вчинки.

 

Незважаючи на те, що дівчатка і хлопчики займаються разом, таеквон-до дає їм різні навички. Хлопчаки в першу чергу навчаються постояти за себе, захищати близьких і контролювати свою енергію, спрямовуючи її в потрібне русло.

 

Дівчаткам ж таеквон-до дає в першу чергу впевненість в собі і відмінну фігуру. Як не дивно, але після декількох років занять дівчата стають більш жіночними і витонченими.

 

Користь занять таеквон-до

Даний вид спорту сприяє самовдосконаленню і загальному розвитку.

 

Основні плюси занять в секції:

— загальна фізична підготовка;

— розвиток сили характеру;

— розвиток самоконтролю і дисципліни;

— духовне виховання;

— зміцнення імунітету;

— розвиток розумових здібностей;

— зміцнення нервової системи;

— перспектива спортивної кар'єри (як спортсмена, так і тренера)

 

Зі скількох років можна віддавати дитину в таеквон-до?

Нині в світі існують дві федерації таеквон-до:

ІТФ — Інтернаціональна Таеквон-до Федерація,

ВТФ — Всесвітня Таеквон-до Федерація.

Як у ВТФ, так і в ІТФ (Всеукраїнський Союз Таеквон-до, яким займаємося ми) тренування відкриті для дітей з 6 років.

На відміну від ВТФ, де є обмеження на удари руками, в ІТФ дозволені удари, як ногами, так і руками у повному обсязі.

 

Про наш клуб

Дмитро Тітов — тренер та засновник клубу «Титан». У вересні 2020 року він відкрив першу філію обласного осередку Всеукраїнського Союзу Таеквон-до (ІТФ) у місті Знам'янка, яка нині нараховує 30 спортсменів.

 

Тренування проходять у двох частинах нашого міста: НВК «Знам'янська ЗШ І-ІІІ ступенів №2 — ліцей» та СК «NGY» по вулиці Калинова 109.

 

Наш тренер за рік існування клубу підготував спортсменів до атестації на жовті та зелений пояси. Ми двічі брали участь в обласних змаганнях, де посіли призові місця у трьох дисциплінах: «спаринг», формальні вправи «туль» та «спеціальна техніка». Під час других змагань, наша команда зайняла третє загальнокомандне місце в області.

 

Зараз ведеться активна підготовка до «Кубку України з таеквон-до», відбірковий турнір до якого відбудеться у місті Знам'янка вже цієї осені.  

 

Висновок

Таеквон-до для дітей — відмінний вибір. Цей вид спорту допоможе виховати гармонійну і врівноважену особистість, підвищити впевненість в собі, а також позбутися від агресії і комплексів. Регулярні заняття допоможуть зміцнити здоров'я, позбавлять від зайвої ваги і підвищать імунітет вашої дитини.

 

Маємо надію, що ми у повному обсязі відповіли на запитання: «Що таке таеквон-до?». Проте, щоб остаточно проникнутись атмосферою цього виду бойового мистецтва, а також почути живі відгуки про тренера і методику тренувань, необхідно прийти на перше пробне заняття! Тож чекаємо на всіх бажаючих! Кожен знайде свій шлях у світі таеквон-до!

 

Контакти:

+380688617970

Instagram — @titan_znamenka

Facebook — Дмитрий Титов

Автор статті Аліна Філіпченкова

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges