Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Війна

Соціальний захист учасників АТО м. Знам’янка: питання на межі фолу(частина I)

25.10.2017

Всі програми соціального захисту, кого б вони не стосувалися, мають фінансування. Воно буває різне: коли державне, а коли   міське, а коли  обидва одночасно. Паралельно законодавчі акти прописують ту чи ту кількість прав, котрі надають людям можливість бути «категорійними», тобто захищеними законом. Вся ця теоретична база щодо учасників АТО у Знам’янці має межі, але не форми, а суті, і то не було б критично, парадоксально, якби не виходило назовні в  реальне повсякденне життя людей. 

Від профілактичних оглядів до госпітального відділення

  • У білому халаті я сьогодні з одним з учасників АТО «штурмувала» окремі кабінети поліклініки ЦРЛ для проходження профілактичного огляду, люди не пропускають хлопців в черзі – говорить психолог-реабілітолог Олександра Стаднік.

Чому питання елементарного розуміння ввічливої поведінки для нашого суспільства Знам’янки кризові – теж ще те питаннячко суті сприйняття конфлікту на Сході і земляків, які там боронили та і зараз боронять кордон.

Втім, під час другого засідання круглого столу з питань учасників АТО Знам’янки, вчора у залі міськвиконкому, говорили не стільки про це, як про те як належним чином надавати реабілітацію тим, хто повернувся, хто потребує лікування, хто тут живе і є членом родини загиблого?

Проблема номер один – у місті не існує повної і зведеної бази даних усіх учасників АТО, де вони живуть, який склад їх родин? І на це існує кілька причин: перша і основна – нікому його формувати, той перелік, бо існуюча спілка учасників АТО не має особи, яка б на постійній основі (штатно) щоденно займалась тільки цими питаннями! Друге, управління праці та соціального захисту населення гарантовано займається тими, хто звернувся, але про можливості та права знають далеко не всі учасники АТО. Наприклад, цього року можливістю безкоштовного  лікування в Обласній бальнеологічній лікарні не скористався жоден учасник АТО міста, напевно тому, що  просто не знав…

Цілий комплекс проблем існує з належним лікуванням учасників АТО. Як говорить статистика у Знам’янській міській лікарні імені Лисенка цього року безкоштовно проліковано 35 осіб. У  той же час не закладено ні копійки коштів на зубопротезування цієї категорії осіб або санаторно-курортне лікування родин загиблих учасників АТО. Про останніх говорив і батько загиблого Віктора Голого, Анатолій Голіков: «На сьогодні у Знам’янці 18 осіб, а це 7 родин загиблих учасників АТО, вони мають значну увагу у питаннях гарантованих державою щодо отримання (придбання) житла, втім бажано, щоб щороку родинам надавалась принаймні одноразова можливість безкоштовного лікування.»

Аргументовано питання лікування та реабілітації учасників АТО в свою чергу коментувала психолог Олександра Стаднік: « Моє прохання від хлопців, треба створити у місті госпітальне відділення  на 15 ліжок, з лікарем терапевтом та психологом. Нас готові підтримати на рівні керівництва Обласного госпіталя ветеранів. У зв’язку з можливістю створення одного медичного простору у місті та районі вкрай важливо не оминути це актуальне питання теж!»

Координатор зустрічі Наталія Тишкевич доповнила, що на сьогодні зроблені орієнтовні розрахунки необхідних витрат для створення такого реабілітаційного, лікувального відділення учасникам АТО, і вони передані керівництву як міста, так і РДА.

Створення бази даних учасників АТО, які мають  I, II, III групи інвалідності, та забезпечення їх пільговими рецептами для придбання  лікарських засобів, ще один наріжний камінь важливих десятка  питань для вирішення.

Україна вже три роки живе  у стані неоголошеної війни, зрозуміло, що нова категорія людей, які тепер мають статус «учасник бойових дій» потребують соціальних гарантій, але межа форми і суті поки що різниться, а це шлях до соціальної напруги, викликів «стану миру», котрі більш болісні і важкі для учасників АТО та їх родин.

  • Чимало хлопців, демобілізувавшись додому, знову підписують контракт і повертаються в зону конфлікту, - розповідає голова ГО «Майдан» Наталія Тишкевич, - ось знову хлопчина, котрий нещодавно збирався одружуватись – на передовій. І коли його кохана дочекається, що він повернеться на мирну територію, де буде робоче місце, житло, гідна зарплатня?...

Оксана Войчишина

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges