komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Війна

ПИТАННЯ ЗВІЛЬНЕННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ КІРОВОГРАДЩИНИ  ОБГОВОРЮВАЛИ  У ГЕНЕРАЛЬНОМУ ШТАБІ

31.01.2018

Питання звільнення військовослужбовців досить актуальне на сьогодні, оскільки не прийнятий відповідний законодавчий документ щодо визначення нюансів згаданого процесу у 2018 році. Як діють наші правозахисники? Оскільки рік вже почався, а законодавчої бази ще немає і воїни АТО   незахищені у цьому питанні, то представники ГО «Юридична сотня» винесли проблематику на обговорення з представниками Міноборони та генерального штабу.

Детальніше про наслідки та результати розповідає Антон Красов:


«Нещодавно  в Києві відбувся круглий стіл юристів, адвокатів, представників Міноборони та Генштабу з актуальних питань захисту прав ветеранів та військовослужбовців, організований ГО" Юридична сотня". Під час заходу я мав нагоду модерувати сесію питань-відповідей із заступником начальника Головного управління персоналу Генерального штабу ЗСУ полковником Андрусяком Марком Володимировичем. Під час дискусії обговорили найгостріше питання – звільнення військовослужбовців у 2018 році. У ході розмови було багато реплік і коментарів від колег-юристів. Це і не дивно, адже звільнення з військової служби – це питання, яке найчастіше звучить у зверненнях на гарячу лінію "Юридична сотня". Піднімалося багато різноманітних запитань: від правового режиму АТО та особливого періоду, до порядку звільнення по кожному виду контракту. Безумовним плюсом є сам факт такої відкритої дискусії між Генштабом та юристами і адвокатами, які надають допомогу українським захисникам. Це дуже важливий момент. Розуміння проблеми є. І це вже добре. Хоча і недостатньо, адже військовослужбовці потребують вирішення цього питання вже найближчим часом. Найкращим виходом з даної ситуації є законодавче врегулювання цього питання, оскільки воно допоможе раз і назавжди вирішити цю проблему, забути про безстрокові контракти і переслужування, увійти в нормальний режим звільнення, і рухатись далі.»


Довідково: На даний час проблемні категорії військовослужбовців не мають можливостей звільнятися з військової служби, незважаючи на вислужені строки. Вони вимушені або чекати на новий закон, або подавати до суду.

Своє бачення вирішення проблемного питання  під час дискусії виклав полковник Марк Андрусяк. Порядок дій має бути такий:

А) прийняття Верховною Радою законопроекту 5640;

Б) внесення змін до законопроекту 5640 щодо проблемних категорій звільнення військовослужбовців у 2018 році (на даний час цих норм у законопроекті немає);
В) прийняття законопроекту 5640 в цілому як закон та підписання його Президентом України;
Г) вступ у дію закону і звільнення військовослужбовців, які набули права на звільнення.

Як запевнив Марк Володимирович, після вступу в дію закону, Генштаб не буде видавати нову Директиву щодо порядку та строків звільнення (як це було у 2017 році, коли військовослужбовці звільнялися протягом року), а звільнення військовослужбовців буде відбуватися одразу після набуття ними права на звільнення ( 24 місяці для безстрокових контрактів (до закінчення ОП), +18 місяців для строкових контрактів, які закінчились до 07 січня 2017 року). Тепер справа за депутатами Верховної Ради.

Антон Красов

Ольга Полякова

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges