Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Війна

ВІЙСЬКОВІ, ЯКІ ВЧИНИЛИ ПРАВОПОРУШЕННЯ, МАТИМУТЬ ЗМОГУ ПОМ`ЯКШИТИ СВОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

21.02.2018

Щоденне підведення підсумків новин по військовій обстановці із району проведення АТО змушує здригатися майже кожного свідомого українця:
«За минулу добу відбулося кілька обстрілів. Було поранено … Загинуло….» - ці слова вже закарбувалися в пам’яті впродовж війни у серцях матерів, дружин, дітей, які щоденно чекають на своїх переможців вдома. Щоб не відбувалося на війні , військовослужбовці Десантно-штурмових військ стійко та невтомно виконують свої бойові обов’язки, оберігаючи рідну країну і свої домівки від загарбників, терористів та окупантів. Майже весь особовий склад десантників – це кращі сини своєї Батьківщини: щоденні обстріли, поранені та загиблі товариші – все це постійно спіткає наших воїнів у війні з російськими найманцями. 

Але є й певна кількість військових, які, з невідомих на те причин, самовільно залишили військові частини, або бойові позиції. Сьогодні об’єктивні та достовірні дані щодо причин такої поведінки невідомі. Самоусунення від виконання службових та бойових обов’язків карається законом. Проте, нині командування Десантно-штурмових військ та командири військових частин йдуть назустріч військовослужбовцям, аби допомогти вирішити проблемні питання, які виникли у таких військових. Кожен із них може уникнути, або пом’якшити свій ступінь відповідальності за вчинене військове правопорушення. Що ж це таке – це самовільне залишення  військової  частини  або місця служби (стаття 407 Кримінального кодексу України) - становить закінчений склад злочину з моменту залишення військової частини і триває протягом усього періоду, поки особа не буде затримана або не з’явиться із зізнанням. Військовослужбовець  переховуючись від військового командування, слідства за скоєння злочину, з кожним днем лише обтяжує свою вину. Такий військовослужбовець  все одно не зможе уникнути кримінальної відповідальності. Проте, таке тривале продовження протиправної поведінки може унеможливити застосуванням судом більш м’яких заходів кримінального впливу чи навіть звільнення від кримінальної відповідальності до Закону. З’явлення зі зізнанням до правоохоронних органів, щире каяття або активне сприяння розкриттю злочину є обставинами, які зможуть пом’якшити чи бути підставою для звільнення від покарання.

У Десантно-штурмових військах Збройних сил України вже працює певний механізм зняття, або пом’якшення відповідальності за військове правопорушення. Як приклад, військовослужбовцям, які повернулися та представили командуванню своєї  військової частини поважні причини такого вчинку - допомогли уникнути відбуття покарання. Командування звертається до усіх підпорядкованих військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину, з пропозицією зробити перший крок для повернення до повноцінного життя та припинення злочинних дій.

Вам необхідно повернутися до своєї військової частини чи звернутися до військового комісаріату за місцем проживання, або прибути до найближчого органу Військової служби правопорядку, де зробити зізнання та надати первинне пояснення щодо причин самовільного залишення військової частини. Наголошуємо, що за відсутності тяжких наслідків або фактів вчинення інших злочинів, застосування до особи запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у ході досудового слідства ініційовано не буде. А в ході вирішення питання щодо правових наслідків самовільного залишення військової частини, то до уваги приймаються й інші причини та умови, що могли спонукати до таких дій: збіг тяжких сімейних обставин, наявність позастатутних відносин тощо.

ЗАКЛИКАЄМО членів родин, друзів та громадських активістів допомогти своїм близьким людям  виправити,  можливо,  найбільшу  помилку у своєму  житті, перестати критися та боязливо опускати очі перед присутніми, ВІДНОВИТИ СВОЄ ЧЕСНЕ ІМ’Я ВІЙСЬКОВОГО та впорядкувати свій життєвий шлях, а керівництво в свою чергу піде Вам назустріч і допоможе у вирішенні проблемних питань.

 Військовий комісар Знам’янського об’єднаного міського військового комісаріату підполковник О.В. Чижма

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges