Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Війна

РІШЕННЯ ПРО ВИЗНАННЯ БІЙЦІВ-ДОБРОВОЛЬЦІВ УЧАСНИКАМИ ЗАХИСТУ СУВЕРЕНІТЕТУ УКРАЇНИ. ЩО ВОНО ДАЄ?

20.03.2018

2 березня Кіровоградська обласна рада прийняла рішення "Про визнання учасниками-добровольцями осіб, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету України". Це дасть можливість отримати певний рівень соціально-правового захисту на місцевому рівні воїнам-добровольцям, які на даний час знаходяться поза правовим полем та не мають права скористатися пільгами, передбачені українським законодавством. Що дає таке рішення ?

 Коментує наш постійний консультант Антон Красов: 


«Чому склалася така ситуація з добровольцями та як її вирішити, розповідаю у відео програми "Радіомайдан" (запис програми був до прийняття рішення про визнання добровольців у Кіровоградській області): https://www.youtube.com/watch?v=Bfefa2qxxfM. Кого визнають добровольцями? Відповідно до п. 1 рішенняhttps://www.oblrada.kirovograd.ua/…/pro-viznannya-uchasnika…«…це особи з числа мешканців Кіровоградської області, які перебували чи перебувають у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувались для захисту незалежності, суверенітету,територіальної цілісності України, але в подальшому не ввійшли до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військовихформувань і правоохоронних органів.»

Хто конкретно відповідатиме за визнання добровольців?Згодом буде створена обласна комісія з визнання учасників-добровольців.Хто визначатиме склад комісії та порядок її роботи? Будуть прийняті Положення про обласну комісію та Порядок визнання добровольців, де будуть конкретизовані ці питання. Ці документи затвердять розпорядженням голови обласної ради та голови обласної державної адміністрації. Для добровольцівцеозначатиме, що післятого,  як механізм запрацює, вони  зможуть скористатися місцевими пільгами.Однак, слід конкретизувати саме поняття цих пільг:  дане питання буде розтлумачено у змінах до Комплексної програми підтримки учасників АТО в Кіровоградській області, оскільки на даний час такої категорії осіб, які учасники-добровольці поки що немає.

Чим відрізняється статус учасника бойових дій від статусу учасника-добровольця?
Статус УБД - це всеукраїнський статус, який надається загальнодержавними органами. Статус добровольця на певній території - це компетенція місцевих органів. Детальніше у відео:
https://www.youtube.com/watch?v=Bfefa2qxxfM. Що далі робити добровольцям?
Відповідно до інформації, зазначеної на сторінці 
Центр надання допомоги учасникам АТО Кіровоградської ОДАвсім добровольцям рекомендують звернутися за телефоном: - 0500 298 222, 0980 298 222 та зареєструватися як кандидат на отримання статусу добровольця АТО. Надана інформація дасть можливість визначити приблизну кількість претендентів на отримання статусу добровольця на території Кіровоградщини.»


Антон Красов

Ольга Полякова

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges